נשיא ההתאחדות בפאנל נדל"ן: "לנו יש אינטרס שהשוק יהיה ודאי ורגוע"

נשיא ההתאחדות בפאנל נדל

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ, השתתף בפאנל נדל"ן שנערך במערכת "ישראל היום" לקראת החגים. במסגרת הפאנל נשאל הנשיא מהן המגמות שכבר אפשר לראות בשוק בעקבות התוכנית ועל כך ענה: "כולנו דיברנו על ירידה משמעותית בהתחלות הבנייה ואני מזהה אותן ב־2018 וגם ב־2019 וכולנו למודי ניסיון כדי לדעת מה יהיה ביום שאחרי. אני מוטרד ממה שקורה היום. היינו בסרט הזה לפני שנתיים שלוש עם תוכנית מע"מ אפס.

"אני מכיר חברות בנייה שהוציאו היתר ל-8 בניינים ובעקבות מחיר למשתכן הן עומדות לפתוח רק 2-3. וגם חברות אחרות לא לחוצות יותר לקבל עוד היתרים. כולנו פה מנוסים מאוד וכל אחד ישמור על עצמו קודם כל, למה שנתחיל פרויקטים חדשים עם הממשלה מחזיקה את הביקושים עם ההגרלות לתוכנית. מה שלא מובן לממשלה היא הסכנה שבהקפאת השוק. קראתי בעיתון התבטאות שמחכים לראות מי ימצמץ ראשון. אז ברור שהקבלנים לא ימצמצו. כל קבלן עושה את השיקולים שלו ושומר על עצמו .

"עם זאת, גם אני כבר מזהה טפטופים של ציבור שחוזר לשוק. לא בהיסטריה אבל זה קורה. הציבור יראה שהמחירים עולים ויסיק את המסקנות. זו בכלל לא שאלה שהתמתנות המחירים טובה לנו. גם אנחנו רוצים התמתנות במחירים, לנו יש אינטרס שהשוק יהיה ודאי ורגוע. אבל הממשלה עושה היום בדיוק הפוך והיא מייצרת לנו קטסטרופה".

לקריאת הכתבה המלאה בישראל היום לחצו כאן