About - בוני הארץ : בוני הארץ
About

תחום עיסוק: ייצוג העוסקים בענפי הבנייה, התשתית, הפיתוח וההנדסה שנת יסוד 1949

התאחדות בוני הארץ היא הארגון היציג היחיד של העוסקים בבנייה, בתשתיות, בפיתוח ובמכלול עבודות ההנדסה האחרות במשק הישראלי. ההתאחדות פועלת לקידום ענף הבנייה והתשתיות בישראל, לשמירת האינטרסים והזכויות של כלל הקבלנים והבונים בישראל ולפתרון בעיות במגוון תחומים מקצועיים של הענף. בהתאחדות בוני הארץ למעלה מ-2,000 חברים.

התאחדות בוני הארץ נוסדה ב-1949 במטרה לאגד תחת גג אחד את כל הארגונים, התאגידים והגופים העוסקים בענף הבנייה. נשיא התאחדות בוני הארץ הוא ראול סרוגו, ומנכ"ל ההתאחדות הוא עו"ד אמנון מרחב.
בהתאחדות פועלים שלושה אגפים מקצועיים: אגף יזמות ובניה שבראשו עומד סגן הנשיא, חיים פייגלין, אגף התשתיות שבראשו עומד סגן הנשיא, צביקה חודרלנד ואגף הבנייה החוזית שבראשו עומד סגן הנשיא, אשר

עומד סגן הנשיא, אשר גרין. כמו כן, פועלים במסגרת ההתאחדות 14 ארגוני קבלנים מקומיים
ובראשם סגן הנשיא, יוסי לוינסקי, המשמש כיו"ר הארגונים המקומיים. במהלך שנת 2008 חתמה התאחדות בוני הארץ על הסכם לצירוף התאחדות קבלני השיפוצים. הארגונים פועלים יחד למיגור פעילות ה"חאפרים" בענף הבנייה, העלאת הרמה המקצועית בענף, מלחמה בתאונות העבודה והכשרה משותפת של עובדים מקצועיים.

לצורך הטיפול בציבור הקבלנים פועלת התאחדות בוני הארץ באמצעות סגל מקצועי ארגוני הכולל: מהנדסים, כלכלנים, משפטנים, מומחי רגולציה, תקשורת, שיווק ועוד. בנוסף לכך, נעזרת ההתאחדות במשרדי עורכי דין, לובינג ורואי חשבון מהמובילים בארץ.

כמו כן, שותפה ההתאחדות עם הסתדרות עובדי הבניין בעמותה בשם: "הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה". יעדיה העיקריים הינם: הכשרה, קליטה ודאגה לרווחת העובדים בענף. במסגרת פעילות הקרן נערך קמפיין פרסומי שמטרתו קליטת חיילים משוחררים ודורשי עבודה בענף הבנייה. בשנת 2014 חתמה הקרן על הסכם לשיתוף פעולה רחב היקף עם הממשלה למימון וליווי הכשרת עובדים ישראלים בענף הבנייה. במהלך שנת 2016, בעקבות פעילות ההתאחדות, החליטה הממשלה על הרחבת ההשקעה בתחום זה, בדגש על יצירת מסלולי הכשרה חדשים למנהלי עבודה והכשרת קבלנים כמומחים בתחום ההתחדשות העירונית.

חברי התאחדות בוני הארץ זוכים לטיפול אישי ומקצועי בתחום רחב של נושאים מקצועיים, החשובים לכל מי שפועל בענף, וביניהם: דיני עבודה, הסכמי שכר, קשיים מול משרדי ממשלה ורשויות מוניציפליות, נושאי חקיקה ותקינה, סוגיות תכנון ובנייה, בעיות חוזיות, גישור בסכסוכים, מחסור בכוח אדם וכדומה.

במסגרת פעילותה למען קידום הענף, מספקת ההתאחדות מגוון שירותים ומידע גם לרוכשי הדירות. ההתאחדות מפעילה לשכת מידע טלפונית ואתר אינטרנט המספקים מידע לרוכשים בפנייה ישירה למומחי הסגל המקצועי שלה.

פעילות בוועדות

כחלק מפעילות ההתאחדות, נעשית עבודה נרחבת בוועדות מקצועיות בהן גם מתקבלות ההחלטות לפעולה בתחומים השונים. בראש כל ועדה עומד קבלן, נבחר ציבור, והיא כוללת חברי התאחדות, יועצים חיצוניים ונציגים של הנהלת ההתאחדות. בין הוועדות שפועלות כיום בהתאחדות ניתן למנות את: ועדת תקינה, רישום קבלנים, ועדת מיסוי אשראי ומימון, ועדת מחזור חומרי בנייה, ועדת כספים וכלכלה, ועדת התחדשות עירונית, ועדת עבודה, ועדה מוניציפאלית, וועדת תכנון ובנייה ועוד.

פעילות מניעת תאונות עבודה

התאחדות בוני הארץ שמה דגש על השמירה על חיי ובריאות העובדים בענף הבנייה. ההתאחדות פועלת להבטחת הבטיחות והגהות בעבודה על ידי הכשרת עשרות אלפי עובדים בקורסים ייחודיים, באמצעות הפעלת מערך הדרכה נייד באתרי בנייה ברחבי הארץ ורכישת ציוד בטיחות וגהות לחבריה.

עיתון בוני הארץ

התאחדות בוני הארץ משמשת כמו"ל של עיתון "בוני הארץ" – מגזין מקצועי היוצא לאור אחת לרבעון. המגזין כולל מגוון כתבות ומאמרים מקצועיים להעשרת הידע של חברי ההתאחדות, לצד סיקור פעילותה של ההתאחדות בוני הארץ בתחומים השונים.

אתר ההתאחדות

ההתאחדות מפעילה אתר אינטרנט שבו מתפרסם מידע חיוני לקבלן ולרוכשי הדירות, לרבות: מכרזים חדשים, לוח מחפשי עבודה, לוח מכרזי בניה וקרקע, הודעות דובר, מידע על כנסים ואירועים, פורומים מקצועיים שמנוהלים על ידי מומחי ההתאחדות ועוד.

קרן מלגות

באמצעות קרן מלגות שהקימה התאחדות בוני הארץ, היא מעניקה מדי שנה מלגות בהיקפים גדולים לסטודנטים הלומדים מקצועות הקשורים לענף הבנייה.

כמו כן מעמידה הקרן תרומות למען הקהילה. כתובת רח' אחד העם 9, מגדל שלום, תל אביב, 65251 | טל' 03-5671201 | פקס 03-5671227 | דוא"ל [email protected]

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.