בועז ישראל יו"ר ארגון קבלני ירושלים בכנס ים המלח: "אנחנו שמחים ונרגשים להיפגש סוף סוף בכנס אמיתי לאחר שנה קשה ומטלטלת" - בוני הארץ : בוני הארץ
בועז ישראל יו"ר ארגון קבלני ירושלים בכנס ים המלח: "אנחנו שמחים ונרגשים להיפגש סוף סוף בכנס אמיתי לאחר שנה קשה ומטלטלת"

ביום שישי התקיים במלון ישרוטל ים המלח הכנס השנתי של ארגון בוני הארץ בירושלים. בכנס השתתפו בין היתר ראש עיריית ירושלים משה ליאון, השרה לאיכות הסביבה גילה גמליאל, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ ראול סרוגו, מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה שי בירן, יו"ר ארגון ירושלים בועז ישראל, מנכ"ל ההתאחדות אמנון מרחב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, אישים בולטים מהתאחדות הקבלנים בוני הארץ וקבלני ארגון ירושלים.

 

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים פתח את הכנס ואמר בין היתר:

"רק השבוע ראינו שהחוב של מדינת ישראל הוא טריליון שח, אם ענף הבנייה לא היה עובד בזמן הקורונה היתה פה פגיעה אנושה בגופים המוסדיים ובבנקים. במהלך כל סגר היו לנו שיחות עד שתיים בלילה עם שרת השיכון וגורמים שונים תוך הסבר כמה הענף חיוני למדינה ואנחנו לא ישנו בלילה עד שלא הכריזו שהענף ימשיך לעבוד. התאחדות הקבלנים ביחד עם מדינת ישראל ומתאם הפעולות בשטחים הצליחה לחסן 65,000 עובדים פלסטינאים מענף הבנייה והתשתיות, כלומר מעל 95% מהעובדים מחוסנים! זו בשורה אדירה שבעולם מאוד מתגאים בה ומציינים את ישראל לשבח על ההתנהגות ההומניטרית הזו.

עם זאת ועם ההערכה למבצע החיסונים אנו מוכרחים לומר שיש בעיה חמורה במדינת ישראל. בכל בחירות מחדש אנחנו בהתאחדות מכינים תוכנית מפורטת לממשלה, עם בעיות, פתרונות ישימים ועלויות ושם זה נעצר, אין מי שעובד איתנו".

 

גילה גמליאל, השרה לאיכות הסביבה מטעם מפלגת הליכוד אמרה בכנס: "אני רואה בכם התאחדות הקבלנים שותפות ושותפים לדרך. ביחד עם עבודה נכונה ושיתוף פעולה אפשר להוביל עתיד ירוק ובנייה טובה, חיובית ראויה ומתפתחת. המדינה חייבת לראות את צרכי הקבלנים ולהקשיב להם כי אצלכם למעשה נמצא המידע מהשטח, המדינה חייבת להפחית ברגולציה ולסייע כמה שיותר לכם הקבלנים ולענף הבנייה והתשתיות.

ענף הבנייה התבסס ומתבסס על תעשיית החציבה, ואנו עדים לפתיחה של מחצבות פיראטיות ומחצבות נטושות שהפכו למוקדים למפגעים תברואתיים.

ענף הבנייה חווה מצוקה קשה מניהול לא מיטבי של הממשלה בעשורים האחרונים וזה הוביל לכך שבמקום למצות את כל החומרים בכל המחצבות הן נסגרו ואתם הקבלנים שילמתם יותר על פתיחת חדשות"

 

בכנס השתתף גם מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימנטוב שדיבר על תקופתו במשרד הבריאות והטיפול בקורונה, ואמר בין היתר:

כשדיברו איתי מההתאחדות לפני כמה שבועות על קיום הכנס אני אמרתי שאין סיכוי. לא האמנתי שתוכלו לשבת ככה בחלל אחד ולהגיע לכנס. הדבר התאפשר בזכות התושייה של מדינת ישראל ומפעל החיסונים.

אני חייב לומר שגם לכם מגיע כל הכבוד על ששמרתם על הענף החשוב הזה – אנחנו במשרד הבריאות לא האמנו אבל באמת שמרתם עליו פעיל וללא הדבקות. מי שמכיר את הנושא יודע שלשמור על אחוזי הדבקה נמוכים במקום עבודה כזה, כאשר גם הפועלים ישנים ביחד זה דבר כמעט בלתי אפשרי, אבל עשיתם את זה ושמרתם על ענף הבנייה והתשתיות ועל כלכלת המשק הישראלי, ואנחנו שמחים לראות בכם פרטנרים לכך.

 

ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון אמר: התפיסה שלי אומרת שאם אנחנו בירושלים חפצי חיים ורוצים שהעיר תתחזק ותעלה במדד – עלינו לחזק אותה לא תקציבית אלא שיותר אנשים, יותר בנים ובנות יבואו לגור בירושלים ויקבעו בה את חייהם. לכן אני פונה אליכם הקבלנים: כרגע יש כמיליון מ"ר שבתהליכי בנייה כבר בעיר, אתם אלו שחייבים לעלות לעיר, לבנות אותה ולהקים בה כמה שיותר מגדלי מגורים, ואנחנו בעירייה נמצאים פה לרשותכם"

 

יו"ר ארגון קבלני ירושלים שקיים את הכנס, בועז ישראל, אמר: "אנחנו שמחים ונרגשים להיפגש סוף סוף בכנס אמיתי לאחר שנה קשה ומטלטלת, על מנת ללמוד ולהתעדכן באמצעות הרצאות מקצועיות פאנלים ודיונים עם בכירים בענף. אני שמח לבשר כי התקבל אישור הוועדה המחוזית לפרויקט הקמת בית הקבלן שיירכז את כל ענף הנדל"ן בירושלים והסביבה. אנחנו בארגון ירושלים רואים את השינוי והמהפכה המחשבתית שעוברת העיר ירושלים בה מקודמת באופן משמעותי בנייה לגובה"

 

אלי אביסרור מ"מ נשיא ההתאחדות, ויו"ר ארגון הקבלנים בנגב אמר: העבודה המשותפת של ההתאחדות והארגונים אפשרה לרוב הענף לפעול ולהכין את עצמו ליום שאחרי המשבר. אנחנו נגיע לסיום המשבר הזה כענף הכי מוכן במשק – ולצערנו, המדינה נכשלה שוב, לא עמדה בדרישות שהיא בעצמה קבעה, ואם לא ההתאחדות הענף היה משותק למשך עשרה חודשים בתקופת הקורונה.  אנחנו צריכים להבטיח את עתיד הבנייה הישראלית וכולנו בנשיאות ההתאחדות נמשיך לדחוף את המדינה לטפל בנושא הזה"

מנכ"ל התאחדות הקבלנים בוני הארץ אמנון מרחב אמר כי "נושא התמ"א 38 וההתחדשות העירונית הוא נושא קשה ברוב הערים. בעיר ירושלים יש תשתית טובה ושיח טוב, אבל זה לא ככה בכולן ובגבעתיים ובני ברק למשל יש לנו עתירות, ואנחנו קוראים מפה לממשלה לתת תמיכה בעיריות המובילות פרויקטים של התחדשות עירונית, ולעודד הוצאת היתרים על ידי רישוי עצמי כי  ישראל היא שיאנית בזמן הוצאת היתר בנייה"

 

 

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות