"בקצב הנוכחי, רק עשירים יוכלו לקנות דירה" - נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו בראיון לאתר ICE - בוני הארץ : בוני הארץ
"בקצב הנוכחי, רק עשירים יוכלו לקנות דירה" – נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו בראיון לאתר ICE

בראיון לאתר ice –  שפורסם באתר ב9 לנובמבר, סיפר ראול על המחסור החמור בדירות, על השינויים בשוק הנדל"ן תחת ראש הממשלה נתניהו ב-12 השנים האחרונות, על הכעס על הכנסת החברות הסיניות לתחרות על מכרזים והאם לקבלנים יותר משתלם להשקיע בחו"ל וכן על תכנית מחיר למשתכן.

בדבריו הזכיר מספר פעמים את התכנית להאצת הבנייה שאף הוצגה בשדולת הכנסת ובשיחה עם שר האוצר ישראל כ"ץ ואמר: "אני חושב שאנחנו נמצאים במצב שבעקבות הבחירות שהיו בשנתיים האחרונות והקורונה, ענף הבנייה הגיע לשפל של הצטמקות בפעילות מכל המובנים, גם ההיצע וגם הביקוש. לכן צריכים תכנית שתאושר שמטרתה להאיץ את ענף הבנייה, להגדיל בעיקר את היצע הדירות והיקף התחלות הבנייה".

על החברות הסיניות והבעיה בהעסקתן במתכונת הנוכחית אמר: "שר האוצר הקודם משה כחלון היה הראשון להביא את החברות האלה מתוך חשיבה שהחברות האלה אולי יוכלו לבנות מהר יותר וטוב יותר, גם שר התחבורה הביא את החברות האלה לפרויקט הרכבת הקלה. החברות הממשלתיות שמוסרות עבודה לחברות הזרות יורות לעצמן ברגל, כי הזול בסופו של דבר הוא היקר. לא ברור האיכות של החברות הסיניות, היום הן פה ומחר לא ואז לא ברור מי יתחזק את העבודות שביצעו ויתברר שזה יהיה יקר."

על השקעת הקבלנים בחו"ל ועידוד השקעת הקבלנים במדינה אמר כי "זה חבל שהכסף הזה יוצא החוצה, שוק הדירות בישראל מראה שהוא צריך השקעות גדולות בתשתיות ועדיף שהמדינה תבין שהיא צריכה לעשות את הדברים הנכונים, כדי שכסף לא ייצא החוצה ואנשים לא יישארו חסרי בית".

לקריאת הריאיון המלא ->

http://www.ice.co.il/finance/news/article/791880

שינוי גודל גופנים
ניגודיות