השבוע התקיים יום עיון בנושא עולם התקינה ומרחב ההשפעה של קבלנים על תקנים ואיכות הבנייה בארץ - בוני הארץ : בוני הארץ
השבוע התקיים יום עיון בנושא עולם התקינה ומרחב ההשפעה של קבלנים על תקנים ואיכות הבנייה בארץ
״עצמאות כלכלית תלויה ביכולת לבצע בדיקות מקצועיות ומעבדות מקומיות של כל היקף התקנים. ישראל צריכה לשפר את יכולת הבדיקות בכל תחומי הבנייה", כך אמר נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, ראול סרוגו, בכנס שקיים היום אגף הנדסה, תקינה ורישום קבלנים, בהשתתפות אנשי ממשל ובכירים בענף הבנייה.
בכנס דנו בשורת נושאים כמו שיטות העבודה בתחום התקינה בארץ ובעולם, כניסת תקינה חדשה בתחום הפיגומים, עבודת המעבדות בענף וההחלטה הממשלתית לאשר אוטומטית בישראל תקינה אירופאית בתחומים רבים.
דליה ירום, מנהלת אגף תקינה במכון התקנים:
"קריטי מאוד בתקינה לשתף את כל בעלי העניין – אנו נצליח רק על ידי קונצנזוס, הסכמה והקשבה. תפקיד התקינה הוא להסיר מחסומי סחר, במיוחד כאשר המחוקק מחייב תקינה בינלאומית".
ד"ר בני ברוש, מנהל אגף הבניין במכון התקנים: "תודה רבה להתאחדות ולקרן על היוזמה והיום הזה, ועל ההזדמנות למכון התקנים לפגוש את הקבלנים כאן. אני אומר את הדברים בפורומים אחרים גם – מי שבונה את הארץ אלו הקבלנים, זה למעשה הפירוש של בניין הארץ ואנחנו בסופו של דבר שומרי סף. גם בכנסת וגם בתקשורת היו חילופי האשמות סביב תיקון תקן הפיגומים, והיו שפעלו כדי להסיט את הדיון, אבל אני אומר לכם שמכון התקנים פעל בצורה הכי הוגנת. עשינו לילות כימים בעשייה אמיתית חשוב שנפעל יחד".
תודה למשתתפי הכנס!
שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.