התאחדות הקבלנים על הוספת 30,000 עובדים לענף: צעד נכון בכיוון הנכון - בוני הארץ : בוני הארץ
התאחדות הקבלנים על הוספת 30,000 עובדים לענף: צעד נכון בכיוון הנכון

הממשלה אישרה תוספת של 29 אלף פועלים – 15,500 פלסטינים ו-13,500 מחו"ל – לענף הבנייה.

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, אמר כי "הממשלה הנוכחית נמצאת בכיוון הנכון ומבינה שאין יותר זמן לבזבז על עוד ניסיון כושל של טיפול במשבר הדיור באמצעות הפחתת הביקוש לדירות, וכי יש להרחיב את היצע הדיור במהלך המהיר ביותר האפשרי. זו החלטה קריטית שתתרום למניעת המשך השתוללות מחירי הדיור בשנים הקרובות".

מהנתונים עולה שישראלים רבים ממהרים לקנות דירות מחשש שהמחירים יעלו. לפי שרת הפנים איילת שקד לא צפויה ירידה במחירי הדירות בשנים הקרובות, ושהממשלה שבה היא יושבת פשוט נאבקת בקרב מאסף לעצור או לפחות למתן את העלייה הנוכחית. כפי שהסביר סרוגו, החלטת הממשלה להוסיף פועלים לענף הבנייה היא "כלי מרכזי בטיפול במשבר הדיור, שנוצר לנוכח מחסור בהיצע דירות שהציבור זקוק להן".

בעקבות החלטת הממשלה תעמוד מכסת הפועלים הפלסטינים על 80 אלף ומכסת הפועלים הזרים על 30 אלף. משך הבנייה הממוצע של יחידת דיור עומד כיום על 31 חודשים. על מנת לעמוד ביעדי הדיור על פי ההחלטה והעדכון בעקבותיה, ב-2021 צריכות להיות בבנייה פעילה סך של כ-150 אלף יחידות דיור, בעוד שבפועל ממוצע הבנייה הפעילה בשנים האחרונות עומד על כ-120 אלף יחידות דיור בלבד.

הממשלה אישרה את הצעת השר להקמת צוות בינמשרדי לתיעוש ענף הבנייה בראשות מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, ובהשתתפות נציגי משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה, רשות החדשנות והתאחדות הקבלנים בוני הארץ, אשר יגבש תכנית כוללת שמטרתה עידוד תיעוש הבנייה ושיפור הפריון לעובד בענף הבנייה. הצוות יציג את מסקנותיו תוך 30 יום, ויהיה עליו להתייחס לסוגיות של שילוב טכנולוגיות בנייה מתועשות במכרזי מדינה, מתן תמריצים לטובת פיתוח טכנולוגיות חדשות בתחום הבנייה והגברת השימוש בהן; הגברת המודעות וקידום הכשרות לשימוש בטכנולוגיות בתחום הבנייה.

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.