זכות חברי ההתאחדות לוועדה פריטטית - בוני הארץ : בוני הארץ
זכות חברי ההתאחדות לוועדה פריטטית

חברים שלום,

לאור ריבוי תביעות עובדים המוגשות לבתי הדין לעבודה, רצינו להביא לידיעתכם כי קיימת לכם הזכות לבקש את העברת התיק לדיון בוועדה הפריטטית.

בהתאם לסעיפים 75 ו-76 להסכם הקיבוצי הענפי, ניתנה הסמכות לוועדה הפריטטית בענף הבנייה, לגשר בסכסוכים פרטיים בין עובד לקבלן הנובעים מנושאים המוסדרים בהסכם הקיבוצי.

הצורך להפעלת הוועדה כמוסד גישורי בסכסוכים בין עובדים לקבלנים נבע מהעובדה שבשנים האחרונות בתי הדין לעבודה הוצפו בעשרות אלפי תביעות של עובדים, 99% פלסטיניים, כנגד מעסיקים ישראלים.

למעשה סעיפים 75 ו-76 קובעים כי אם העובד תובע מעסיק שהוא חבר בהתאחדות בוני הארץ, על העובד או בא כוחו לפנות קודם לוועדה הפריטטית למיצוי דרישותיו.

במקרה בו הוועדה לא מצליחה לגשר בין הצדדים, ההליך ימשיך להתנהל בבית הדין.

דיוני הוועדה הינם ללא עלות לצדדים, לדיון מוזמנים העובד עם עורך דינו, המעסיק עם או בלי ייצוג.

הרכב הוועדה הינו: עו"ד נציג של ההסתדרות, עו"ד נציג של התאחדות ועו"ד חיצונית המשמשת מזכירות הוועדה.

 

נכון להיום הוועדה טיפלה בלמעלה מ-2,000 תיקים.

הוועדה מתכנסת בין שלוש לארבע פעמים בשבוע, ודנה בכ-7 תיקים מדי יום.

הדיונים מתחילים בשעה 9:00 בבוקר ונמשכים עד לשעה 16:00.

משך זמן הדיון אינו עולה על שעה עד שעה וחצי, כ-90% או יותר מהסכסוכים המגיעים לדיון בוועדה מסתיימים בהצלחה.

 

כל הסכסוכים המסתיימים בוועדה מוצגים לבתי הדין כהסכמי פשרה שעליהם ניתן תוקף פסק דין המסיים את התיק באופן סופי.
אין פרוטוקולים כדי לשמור על סודיות.

 

שימו לב – אינכם צריכים לפנות לעו"ד ואינכם צריכים להגיש כתב הגנה, כל שעליכם לעשות הוא לשלוח את התביעה ו/או את מכתב הדרישה מיד עם קבלתם אל נעמי כהן למייל [email protected]  ולוודא קבלה בטל: 077-5671247, המשך הטיפול יעשה על ידנו בתיאום אתכם.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.