חונכי בטיחות - בוני הארץ : בוני הארץ
חונכי בטיחות

חונכי בטיחות באתרי בנייה

אתרי הבניה הם אזור עבודה מורכב ומסוכן ונדרשת שליטה ניהולית בעובדים ובעבודות השונות.

כדי לנהל באופן אפקטיבי את ההתנהלות באתר ובכך למזער ולמנוע את תאונות העבודה.

ניהול מלפנים הכולל זיהוי הסיכונים, הערכת הסיכונים, ההתארגנות לקראת ביצוע העבודה הכוללת הדרכה, תדרוך של כל המעורבים, ארגון אזור העבודה והחלטה היכן חשוב שמנהל העבודה יהיה נוכח.

ניהול התחלות בכל בוקר יתבצעו סיור בוקר, הדרכות ותדרוכים. בכל עבודה ראשונה מסוגה ועבודה חריגה יתבצעו ניהול סיכונים ופעולות בקרה לפני הביצוע. שיתוף פעולה מצד מנהלים באתרי הבנייה: מנהל פרויקט, מנהל עבודה, מהנדסים, עוזרי בטיחות ועוד יסייעו במטרה המשותפת להצלחת הפרויקט.

רקע

מטה הבטיחות של ענף הבנייה בהתאחדות בוני הארץ נרתם לסייע בחניכה בהיבטי ניהול הבטיחות בעבודה באתרי בנייה.

מטרה

הנחת יסודות לקיומה של תרבות ארגונית המבוססת על בקרה עצמית ואפקטיבית של ביצועי הבטיחות באמצעות חניכת מנהל העבודה ועוזר הבטיחות להקניית המיומנויות והידע הנדרשים לניהול הבטיחות באתר.

שיטה

פעולות החניכה יערכו באופן יזום ומתואם מול המנהלים באתרים, במהלכם יטופלו היבטי ניהול הבטיחות: זיהוי והערכת הסיכונים וארגון העבודה בהתאם. פעולות החניכה יערכו על ידי ממונים על הבטיחות בעלי ניסיון בתחום הבטיחות בבנייה, הנחייה והדרכות בטיחות. תוכנית החניכה תתמקד במובילי הפרויקט לרבות: מנהל עבודה, עוזר בטיחות, מנהל פרויקט.

ההשתתפות במיזם אינה כרוכה בתשלום אך מחייבת שיתוף פעולה ומחוייבות לתהליך מטעם הנהלת החברה. יחד נצליח להטמיע תרבות לניהול הבטיחות, הגברת המודעות לבטיחות ומניעת תאונות עבודה.

מוזמנים להירשם בקישור: רישום לפרויקט החניכה

מנהלי עבודה מסכמים את החניכה:

"למדתי לבצע ניהול סיכונים לעבודות באתר ולתעדף את תשומת הלב שלי על פי רמת הסיכון". "אני מבין את החשיבות המרובה בשיתוף הפעולה עם עוזר הבטיחות במהלך כל היום" "שיפרתי את עבודתי עם ראשי הצוותים וכיום אני מקבל רשימת נוכחות בתחילת היום ומעביר תדרוך בטיחות לפני כל עבודה חדשה באתר"

מטה הבטיחות – ענף הבניה הישראלי בשיתוף מכללת שבירו

[email protected] 08-9955918

לרישום לחצו כאן

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.