יום הבטיחות 2021 בענף הבנייה בסיקור תקשורתי נרחב - בוני הארץ : בוני הארץ
יום הבטיחות 2021 בענף הבנייה בסיקור תקשורתי נרחב

בתאריך 7.7.21 ציינו במטה הבטיחות בענף הבנייה את יום הבטיחות.

ביום זה עצרו מאות אתרי בנייה את הפעילות לשעות שבהן התקיימו הדרכות ייחודיות ודיונים של עובדים ומנהלים לצורך שיפור הבטיחות בענף – יחד עם צוות הדרכה יוצאי טייסות קרב ועולם הרפואה הפועלים תחת מטה הבטיחות שהוקם בענף

ביום חשוב זה, אותו הוביל מטה הבטיחות בענף הבנייה של הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה, התאחדות הקבלנים בוני הארץ והסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, התקיימו פעילויות הסברה והדרכה בכל רחבי הארץ, באתרי הבנייה ובמפגשים עם הציבור הרחב.

יום הבטיחות נפתח לפנות בוקר בפעילות הסברה ייעודית לעובדים פלשתינים במעברי הגבול, המשיך בפעילות באתרי הבנייה ברחבי הארץ, בהם מתקיימים כינוסים של עובדים ומנהלים, עם הדרכות מיוחדות ודיונים של חשיבה משותפת על כלים לשיפור הבטיחות בכל אתר ובאופן העבודה בכלל.

אחר הצהריים, כיתות לימוד עם עמדות מחשוב אינטראקטיביות של המוסד לבטיחות וגהות הממשלתי ומייצגים להתנסות של כלי עבודה ופיגומים להתנסות של מבוגרים וילדים הוצבו במרכזי ערים ברחבי הארץ ולצידם התקיימו אירועי הסברה והדרכות לציבור על בטיחות בעבודה ועל שינוי תרבות לשמירה על בטיחות בכלל.

יום חשוב זה נחתם בטקס מרכזי במרכז פרס לשלום בהשתתפות נציגי ממשלה, ענף הבנייה וההסתדרות, מנהלי חברות בנייה בראשות נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, נציגי עובדים ומנהלי עבודה בענף בראשות יו״ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, יצחק מויאל, ונציגים של גופים המסייעים לענף ביצירת שינוי התרבות בתחום הבטיחות – טייסי קרב לשעבר ורופאים בכירים, המלווים את תוכנית "כוכבי הבטיחות", שבה עוברות חברות בנייה הדרכות של חודשים לבנייה מחדש של תפיסת הבטיחות בהן.

במהלך הכנס התקיים פאנל מקצועי, חולקו פרסים ל ״אתר הבנייה הבטוח״ ותעודות לחברות הראשונות בענף שהוסמכו לקבל "כוכבי בטיחות" – דירוג הצפוי להפוך לכלי מרכזי ביצירת כדאיות בהשקעה בבטיחות.

 

לצפייה בסיקור יום הבטיחות באתר ynet לחצו כאן

לצפייה במתחם הייעודי של מטה הבטיחות באתר רשת 13, לחצו כאן

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.