מהדורת החדשות של התאחדות הקבלנים בסרטון מיוחד של חברי הנשיאות לממשלת ישראל - בוני הארץ : בוני הארץ
מהדורת החדשות של התאחדות הקבלנים בסרטון מיוחד של חברי הנשיאות לממשלת ישראל

הפעם מהדורת חדשות מיוחדת – קריאה של חברי נשיאות התאחדות הקבלנים לחברי ממשלת ישראל להצמחת ענף הבנייה והתשתיות ויציאתו מהמשבר:

בסרטון קראו חברי התאחדות לממשלת ישראל לאמץ את עיקרי התוכנית שכתבה ההתאחדות לממשלה:

ראול סרוגו דיבר על כך שצריך ראשית להכיר בחשיבות של שוק הדיור ולרכז את כל הסמכויות של הרשויות העוסקות בדיור ובנייה בידי משרד אחד: להחיות מחדש את מטה הדיור באוצר או בשיכון ולרכז תחתיו את רמ"י, מנהל התכנון, מטה התשתיות, הרשות להתחדשות עירונית ורשויות נוספות שיעבדו בסנכרון ובסינרגיה תחת משרד אחד אשר יביא לתוצאות באופן מיידי.

ורד צרפתי זבולון דיברה על עודף הרגולציה והבירוקרטיה גורם להתמשכות תהליכי התכנון והרישוי, מוביל לעליית מחירי הדירות בעשרות אלפי שקלים והפתרון בדמות רישוי עצמי.

אלי אביסרור דיבר על העוגנים לצמיחת ענף הבנייה והתשתיות – תמרוץ שוק הדיור והשקעות בתשתיות על חשבון צמצום והקצאת שטחים למשרדים ותעסוקה, ושינוי שיטת חישוב הארנונה.

חיים פייגלין דיבר על נושא ההתחדשות העירונית, על הארכת התוכנית וחתימת הסכמי גג עם רשויות מקומיות.

ניר ינושבסקי דיבר על הצורך בהשקעה בתשתיות ועל כך שהמדינה מוכרחת לעזור לקבלני ישראל לבצע את התשתיות תומכות המגורים בשכונות החדשות שיקומו דרך סטנדרטיזציה של מכרזים, דרך הקלות, דרך סיוע לקבלנים בהתקשרויות ותשלום בזמן.

בנוסף דיבר ינושבסקי על החברות הסיניות שתחת ממשל סין מבטלים את התחרות בישראל תוך התעלמות המדינה ממאבקם של הקבלנים והשארתם לבד בחזית.

צביקה דוד קרא לממשלה לקחת את ענף התשתיות ולשים אותו בסדר עדיפות עליון, לשנות את שיטת המכרזים וכן לטפל במחסור החמור בחומרי החציבה וחומרי הגלם.

יהודה כתב דיבר על המחסור בכוח האדם והצורך בהקמת הכשרות במקביל להבאת עובדים זרים ופלסטינים, וכן לעודד את נושא בניית הדירות להשכרה.

 

הסרטון פורסם ברשתות החברתיות וזכה לצפיות ושיתופים רבים,

לצפייה בסרטון המלא לחצו כאן

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות