נלחמים במחירי הדירות - בוני הארץ : בוני הארץ
נלחמים במחירי הדירות

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, התארח בתוכנית "הקומה ה-12" בערוץ 12 כדי לדבר על המאבק במחירי הדירות. "אנחנו מדברים על המשבר בשני מישורים: מישור אחד זה עליית מחירי הדיור ומישור שני זה עליית מחירי תשומות הבנייה", הסביר.

"יש בעיה במדינת ישראל במה שקשור בדיור בהישג יד. זה לא ממוסד במדינת ישראל כמו ברוב מדינות המערב, בארצות הברית, באנגליה, בכל מדינות האו-אי-סי-די. הבעיה היא שאין מיסוד. מי זכאי לדיור בר השגה?"

"אנחנו צריכים להבחין בטווח הקצר והבינוני והארוך. בטווח הקצר צריך להציף את השוק בקרקע, להעביר קרקע ליזמים, רק עצם הפעולה הזאת, כמובן המחיר קבוע, לא התמחרות על הקרקע, תביא לרגיעה של העלייה. עכשיו, בטווח הארוך אנחנו צריכים לבנות כאן שלושה מיליון דירות, מה שבנו בסין את אותם מגדלים של מאה קומות, ובסינגפור ובדרום קוריאה צריכים לבנות בנגב, כי עוד שלושים שנה אנחנו נכפיל את עצמנו באוכלוסייה, צריך שתי ערים חדשות, מטרופולינים חדשים בדרום ובצפון".

 

צפו בתוכנית:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.