נשיא ההתאחדות ראול סרוגו לאתר N12: "על השרה שקד להכריז כי היא מאריכה את תוכנית התמ"א בשלוש שנים לפחות" - בוני הארץ : בוני הארץ
נשיא ההתאחדות ראול סרוגו לאתר N12: "על השרה שקד להכריז כי היא מאריכה את תוכנית התמ"א בשלוש שנים לפחות"

נשיא ההתאחדות, ראול סרוגו מזהיר בתגובה לאתר N12 של ערוץ 12 בטלויזיה: "מרגע אישור התוכנית החדשה, עניין שעדיין לא ברור כלל מתי יקרה, ועד ליישומה המלא, יעברו שנים. "על השרה שקד להכריז כי היא מאריכה את תוכנית התמ"א בשלוש שנים לפחות. רק כך יוכל השוק להתייצב, קבלנים ויזמים יחזרו לתכנן ולבצע פרויקטים במסגרת התוכנית ובינתיים תוכל המדינה לחשוב ולתכנן ביחד עם גורמי המקצוע ואנשי השטח חלופה ראויה ואיכותית לתוכנית", מבהיר נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ".

באתר מזכירים כי בחודש יולי 2021 הציגה שרת הפנים איילת שקד תוכנית חלופה חדשה לתמ"א 38, התוכנית הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה המאפשרת גם הגנה מטילים וקריסת בתים ישנים. מאז החלטת השרה קרסו בניינים ופונו בניינים המסוכנים בכל הארץ, עברנו שני סבבים של ירי טילים מאסיבי על ישראל והוועדה למניעת רעידות אדמה של ממשלת ישראל פרסמה הערכה לפיה אנחנו קרובים מאוד לרעידת אדמה קטלנית בכל הארץ. למרות אלה, נותרה התוכנית החלופית לתמ"א 38 על הנייר, הכנסת לא דנה בה בכלל.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.