נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו בכנס TheMarker: "אם לא נקבל מיידית 30 אלף עובדים זרים, לא נוכל לממש את היצע הדירות" - בוני הארץ : בוני הארץ
נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו בכנס TheMarker: "אם לא נקבל מיידית 30 אלף עובדים זרים, לא נוכל לממש את היצע הדירות"

נשיא התאחדות הקבלנים, ראול סרוגו נאם אתמול (שלישי) בכנס הנדל"ן של עיתון TheMarker ודיבר על המחסור בעובדים, מצוקת הדיור, תמ"א 38 וחוק ההסדרים.

בין היתר אמר סרוגו כי "אנחנו חווים את משבר הדיור הגדול ביותר שהיה במדינה עד היום. המשבר הזה הוא רק קצה הקרחון של משבר גדול הרבה יותר. צריך להתעורר, ראש הממשלה צריך להיות מעורב, צריך ראייה אסטרטגית. אם לא נתעורר ונתכנן 30 שנה קדימה, נהיה במשבר עמוק מאוד"

 

סרוגו מתח ביקורת חריפה על התנהלות ראשי הערים בשוק הדיור – והאשים אותם בעצירת היצע הדירות באזורי הביקוש. ״כשראש עיר חוסם בגופו מתחת לטרקטורים אפשרות של בנייה בעיר שלו – יש לנו בעיה. אני לא מאשים את ראשי הערים, הם צודקים בטענות שאין להם תשתיות, אבל הדרך שלהם והגישה שגויות. נכון להיום, הרשויות המקומיות הן חסם מרכזי לבנייה, שלא ייפתרו הבעיות מולן – כולל הגדלת סמכויות ותמיכה בהן – לא נוכל להגדיל את היצע הדיור״, אמר.

בנוסף קרא סרוגו לממשלה" לטפל בדחיפות גם במחסור בידיים העובדות בענף: ״העובדים הזרים הופכים להיות לאט־לאט צוואר הבקבוק בשוק. אם לא נקבל מיידית 30 אלף עובדים זרים, לא נוכל לממש את היצע הדירות. יש קונספציה אנכרוניסטית בממשלה שהעובדים הישראלים ילכו לעבוד בעבודות הרטובות, אבל זה פשוט לא נכון"

 

לקריאת הנאום באתר TheMarker לחצו כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.