צפו-> רגע לפני הבחירות, הזמנו את המועמדים לכנסת לענות לחברי ההתאחדות על השאלות הבוערות לגבי עתיד ענף הבנייה והתשתיות - בוני הארץ : בוני הארץ
צפו-> רגע לפני הבחירות, הזמנו את המועמדים לכנסת לענות לחברי ההתאחדות על השאלות הבוערות לגבי עתיד ענף הבנייה והתשתיות

איך הפוליטיקאים מתכוונים לפתור את משבר הדיור?

רגע לפני הבחירות, שידור מיוחד עם ראשי המפלגות על כל הסוגיות הבוערות בענף הבנייה והתשתיות.
בני גנץ, אביגדור ליברמן, איילת שקד, ניר ברקת ומיקי לוי באולפן YNET עם אנשי ההתאחדות ראול סרוגו, ורד צרפתי-זבולון, חיים פייגלין וצביקה דוד.

אל תחמיצו >>

 

שר הביטחון בני גנץ נפגש עם סגנית נשיא ההתאחדות ורד צרפתי זבולון וענה לה על השאלה הביטחונית הבוערת של הוצאת מכרזי תשתיות רגישים לחברות הסיניות, וכן החשיבה על העתיד כשהאוכלוסייה בישראל תכפיל את עצמה, וקבינט התשתיות הלאומיות המאוחד.

חברת הכנסת איילת שקד הגיעה לאולפן ודיברה עם נשיא ההתאחדות ראול סרוגו על תוכנית הדיור השאפתנית, הסדורה ומלאת הרפורמות של מפלגת ימינה. ראול סרוגו שאל אותה על הכנסת התוכנית להסכמים הקואליציוניים, משילות, בירוקרטיה בישראל, והכישלון הממשלתי בעבר לטפל במשבר הדיור

גם חבר הכנסת ניר ברקת, מבכירי הליכוד דיבר על פירוק רמ"י וסיפר לורד צרפתי זבולון מה יעשה לו יהיה שר האוצר, ומה הוא חושב על תוכנית התחדשות עירונית וביטול תמ"א 38 כראש עיריית ירושלים לשעבר. על זה אמר ברקת: "התחדשות עירונית היא מהלך חשוב לערים עם שכונות ותיקות. עיר חייבת להתחדש, והתחדשות עירונית היא הדרך האסטרטגית החשובה ביותר".

חבר הכנסת מיקי לוי ממפלגת יש עתיד, שהביאה לפני מספר שנים תוכניות דיור שאפתניות כדוגמת "מע"מ 0" ו – "מחיר מטרה", סיפר לסגן נשיא ההתאחדות צביקה דוד מה עשה בתחום הדיור כשהיה סגן שר האוצר, ולמה לדעתו המפתח נמצא רק במשרד האוצר ולא במשרד השיכון

 

מי שהיה שר הביטחון, שר התשתיות ושר התחבורה אביגדור ליברמן הגיע לפאנל עם נשיא ההתאחדות ראול סרוגו וסגן נשיא ההתאחדות חיים פייגלין, ודיבר על קידום תוכניות הדיור לצעירים עליו מדברת מפלגת ישראל ביתנו במצע. כיאה לשר ביטחון לשעבר, נשאל ליברמן גם על הסיכון שבהוצאת פרויקטי תשתיות לחברות סיניות ואמר: צריך לגבש תפיסה כוללת לא רק בכל מה שקשור לסין, אלא גם למדינות אחרות; אתה לא יכול לבנות 'ביטחון מזון' על טורקיה ועל רצועת עזה. יש פה הרבה דברים שצריך לשקול, הבעיה היא שהקבינט לא מתכנס ולא מתפקד".

לסיכום הפאנל, מסכם ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, כי אתגרים רבים ניצבין בפתחה של הממשלה הבאה. "ראינו אמירות טובות מאוד של כמה מהפוליטיקאים, שמבינים מה שממשלת ישראל לא הבינה ב-13 שנים האחרונות. בשביל להתמודד עם המשבר צריך להכין תוכנית גדולה, לא פטנטים ולא שפנים מהכובע".

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות