ראול סרוגו בחדשות 12: הירידה במכירת הדירות מצביעה על ירידה בהיצע הדירות על המדף - בוני הארץ : בוני הארץ
ראול סרוגו בחדשות 12: הירידה במכירת הדירות מצביעה על ירידה בהיצע הדירות על המדף

על רק הירידה בכמות הדירות החדשות שנמכרו אותה הציג הלמ"ס, על פיו מתחילת השנה  חלה ירידה של 14.4% במכירת דירות חדשות, התראיין נשיא ההתאחדות ראול סרוגו לחדשות 12.

סרוגו אמר כי הביקוש לדירה הוא מצרך כמו תרופות ומזון, ולכן קיטון בביקושים מסמל את הקיטון בהיצע.

 

לצפייה באייטם המלא:

 

 

בנוסף התראיין סרוגו לרדיו תל אביב, 103FM, ואמר כי "הממשלה איבדה שליטה על שוק הדיור, היא עסוקה בפטנטים – מחיר למשתכן, דירה בהגרלה, איפה יש מדינה בעולם שמבססת את מדיניות הדיור שלה על הגרלות?

למרות עלייה של 100% בשנים האחרונות אנחנו הקבלנים לא מרוויחים יותר מעבר. אנחנו נגד עליית המחירים. אנחנו לא מרוויחים בגלל שמחירי הקרקע עלו פי 7 ממחירי הדירות. אני מרוויח דה פקטו הרבה פחות".

להאזנה לאייטם המלא:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.