ראול סרוגו בערוץ 12: ניסינו לאתגר את כל המפלגות כדי שיכניסו את ענף הבנייה והתשתיות למצע שלהן - בוני הארץ : בוני הארץ
ראול סרוגו בערוץ 12: ניסינו לאתגר את כל המפלגות כדי שיכניסו את ענף הבנייה והתשתיות למצע שלהן

נשיא התאחדות הקבלנים, ראול סרוגו  התארח בתוכנית "הקומה ה-12" בקשת 12 כדי לדבר על המחסור בדירות ובקרקעות לבנייה, כמו גם על עירוב שימושים – בניית בניינים באזורי התעשייה ברחבי הארץ.

"אנחנו בעצם ממליצים היום לממשלה, כחלק מהפתרון של משבר הדיור, להמיר שטחי משרדים שתוכננו ביותר מהצורך האמיתי בגלל הרצון של הרשויות המקומיות להרוויח יותר ארנונה, להמיר אותם בשטחי מגורים, ואז אנחנו יוצרים "ווין-ווין סיטואיישן" שגם מצד אחד תהיה לנו הגדלה של היצע הדירות, וגם מצד שני, עירוב השימושים הזה מחיה את המקום", הסביר סרוגו.

משנשאל כיצד ישכנעו משפחות לעבור באזור כזה, השיב סרוגו "תארי לך מצב שאת יורדת במעלית מהבית שלך למשרד, או לחילופין בלילה את יורדת למטה ויש לך עשרות מסעדות ובתי קפה וכל מיני חנויות שנותנות לך מענה ביום-יום, זה ממש במרחק יריקה. יש בזה הרבה מאוד איכות חיים".

לבסוף נשאל סרוגו על קמפיין הבחירות של התאחדות הקבלנים: "אנחנו ניסינו לאתגר את כל המפלגות שמתמודדות לבחירות, על-מנת שיכניסו את שוק הדיור או את ענף הדיור והבנייה והתשתית כחלק מהמצע שלהן, ואני חייב להגיד שחלק גדול מהמפלגות הרימו את הכפפה. ראינו תוכניות שסוף סוף מתחילים לתכנן אותן, שהן לא פטנט, שהן לא שליפת שפן מהכובע, כי זה מה שקרה בממשלות האחרונות, כל שר שיכון או שר אוצר החליט ללכת על פטנט אחר, זה היה מע"מ אפס ואחר כך היה מחיר למשתכן ואחרי זה ליצמן עם המחיר המופחת. הפטנטים האלה לא יפתרו את שוק הדיור. השנה אנחנו בנינו 45 אלף יחידות. צריך לבנות 70 אלף, 80 אלף. זה ההיקפים שצריך וזה מה שיפתור את משבר הדיור ויוריד את המחירים, ייצב אותם ואחרי זה הורדה", הוא השיב.

 

לצפייה בכתבה המלאה לחצו כאן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות