ראול סרוגו בערוץ 13: "מחירי הקרקע בשנה האחרונה עלו פי 11 מתשומות הבנייה ופי 3 ממחירי הדירות" - בוני הארץ : בוני הארץ
ראול סרוגו בערוץ 13: "מחירי הקרקע בשנה האחרונה עלו פי 11 מתשומות הבנייה ופי 3 ממחירי הדירות"

נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו התראיין אתמול לתוכנית הכל כלול בערוץ 13 בשוק התקווה ודיבר על עליית מחירי הדיור בישראל.

עוד אמר ראול כי המדינה חיה בסכיזופרניה – מצד אחד מכניסה הרבה כסף דרך הנדל"ן, אבל האזרחים סובלים.

בהמשך אמר ראול כי במצב הנוכחי והמחירים שעולים, צעירים רבים בעתיד לא ימצאו פתרון וייאלצו לעזוב למדינות אחרות כדי למצוא קורת גג.

 

לצפייה באייטם המלא:

 

 

מאוחר יותר התראיין ראול סרוגו לתוכנית הכלכלית של ערוץ 14 ואמר:

"לצערנו אנחנו חושבים שהאינפלציה תעלה עוד יותר והנגיד יהיה חייב להעלות את הריבית. יש פער גדול בין המעמדות בחברה הישראלית – העניים נהיו יותר עניים והעשירים יותר עשירים. זה ככה גם בשוק הדיור – רכישה של מיליונים בגוש דן, ולצד זה כאלה שלא מסוגלים לקנות דירה גם בפריפריה.

יש פה בעיה אמיתית שממשלת ישראל חייבת לתת עליה את הדעת, דיור זה צורך בסיסי וזה באחריות של המדינה."

בהמשך נשאל ראול על תוכניות הממשלה, וענה: "זה באמת טריקים, וזה לא יפתור את משבר הדיור. הם נותנים מענה לזוגות צעירים שהתמזל מזלם לזכות בהגרלה. הבעיה שגם זוגות שלא זקוקים זכו בזה למרות שממוצע ההכנסות שלהם גבוה.

ממשלת ישראל הנוכחית רק הוסיפה שמן למדורה והעלתה את המחירים בסדרת החלטות כושלת".

לצפייה באייטם המלא:


 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.