שיתוף פעולה היסטורי: לראשונה הממשלה קובעת מדד לבחירת קבלנים המבוסס על איכות ובטיחות הקבלן במקום בחירה אוטומטית בהצעה הזולה - בוני הארץ : בוני הארץ
שיתוף פעולה היסטורי: לראשונה הממשלה קובעת מדד לבחירת קבלנים המבוסס על איכות ובטיחות הקבלן במקום בחירה אוטומטית בהצעה הזולה

שיתוף פעולה היסטורי: לראשונה הממשלה קובעת מדד לבחירת קבלנים המבוסס על איכות ובטיחות הקבלן במקום בחירה אוטומטית בהצעה הזולה

מדובר שלב ראשון בעבודת פורום ממשלתי רחב אשר נועדה להאיץ ולשפר מאוד את הליכי הבנייה הציבורית והקמת התשתיות על ידי יצירת מאגר ממשלתי לניקוד איכות קבלנים המבצעים פרויקטים בהיקף של כ-40 מיליארד שקל בשנה

מעתה, על פי המתווה שגובש בפורום,  מזמיני העבודה הממשלתיים יבצעו הערכת איכות לכל הקבלנים בכל פרויקט שהיקפו מעל 200 אלף שקל. הערכה זו תפורסם במאגר ממשלתי חדש ותובא לידיעת הקבלן.

ההחלטה על יצירת שיטת ניקוד האיכות לקבלנים היא תוצר ראשון בעבודת  הפורום הבינמשרדי בהובלת משרד ראש הממשלה, אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון ואגף החשב הכללי במשרד האוצר, בשיתוף התאחדות הקבלנים בוני הארץ, משרד התחבורה, משרד הבינוי והשיכון, משרד הבריאות, נתיבי ישראל, רכבת ישראל, נתיבי תחבורה עירוניים, נתיבי איילון, חוצה ישראל, מוריה וחברת משק וכלכלה מהמרכז לשלטון המקומי.

ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "הגיע הזמן שמזמיני העבודה הממשלתיים והעירוניים יבינו שכשהקבלן מהמר גם הם מהמרים. בחירת הקבלן המבצע על סמך מדדי איכות יעלה את רמת הביצוע ואת הבטיחות באתר הבניה וכמובן את איכות הבניה. לקח למדינה 20 שנים ליישם את המלצת ועדת זיילר בענין ואני מברך את החשב הכללי על כך"

ניר ינושבסקי, סגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ ויו"ר אגף בנייה חוזית

"לאחר מאמצים רבים אנו גאים בשיתוף הפעולה והמהלך ההיסטורי שנוצר כאן. כעת כבר כולם מבינים את מה שאמרה ההתאחדות כל השנים: בחירה בזול ביותר היא האלטרנטיבה היקרה ביותר. הפתרון הנוכחי מהווה שינוי תפישה בישראל. ככל שמזמיני העבודות בכל הרמות יבינו את החשיבות של איכות המציע, של ניסיונו, של רמת הבטיחות והעמידה בלוחות הזמנים שהוא מציע, ההצעות המתאבדות ייעלמו מהענף"

 

מצורפים בין היתר, איגרת מאת הפורום לקבלנים, מדריך לקבלנים המוערכים בבטיחות ובאיכות וכן פירוט המדדים.

אנו עומדים לרשותכם במהלך ההיסטורי הזה להבהרות, שאלות ובעיות. עם התקדמות הפיילוט  נרכז הערות שיתקבלו במהלך הפיילוט ונביאם לפורום כדי לשכלל ולשפר את שיטות המדידה.

 

לקריאת הכתבה בעיתון כלכליסט לחצו כאן

להורדת הקבצים:

המדריך למוערך איכות

המדריך למעריך איכות

טופס הערכת קבלנים ממשלתית

אגרת לקבלנים

הערכת קבלנים בטיחות

מדריך למוערך בטיחות

מדריך למעריך בטיחות

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.