קהילות מקצועיות בענף Archives - בוני הארץ : בוני הארץ
קהילת מנהלי הפרויקטים מבקרת בספרייה הלאומית בירושלים

הספרייה הלאומית של ישראל היא הגוף הלאומי של ישראל המופקד על שמירת האוצרות המודפסים של המדינה ושל תרבות העם היהודי. הספרייה שוכנת בירושלים, ורשומים בה מעל לחמישה מיליון פריטי דפוס וארכיון. הספרייה שוקדת על שמירת עותקים מכל ספר המודפס באופן מסחרי בישראל.

המבנה המרשים מבקש לתת פרשנות חדשה לאבן הירושלמית, שכבר החלה להיעלם ממבני הציבור החדשים שנבנים בעיר.
"אדריכלות נגלית בפנינו באמצעות נפח מסוים והחומר שמרכיב אותו. כשאחד המאפיינים הבולטים של ירושלים הוא האבן, השימוש בה לחיפוי המבנה היה מובן מאליו עבורנו במקרה של הספרייה הלאומית", מספר האדריכל פייר דה-מרון, שהקים יחד עם ז'אק הרצוג את משרד האדריכלים הבינלאומי שלהם הנמצא בשווייץ, אך פועל בכל רחבי העולם. את המבנה הם תכננו יחד עם השותפים הישראלים האמונים על הביצוע, משרד האדריכלים מן-שנער.
מבנה הספרייה שחולש על פני כ-46,000 מ"ר, הוקם בקרן הרחובות אליעזר קפלן ודרך רופין, באזור המכונה גם "קריית הלאום" או "קריית המוזיאונים". מיקום מרכזי בין משכן הכנסת ומשרדי הממשלה השונים מכיוון צפון-מזרח לבין האוניברסיטה העברית ומוזיאון ישראל מדרום-מערב. "המיקום הספציפי שבו הפרויקט מתוכנן, המבטים כלפיו והנגישות שלו לסביבה מהווים את נקודת הפתיחה לתהליך התכנון", אומר דה-מרון, "היה לנו חשוב להבין כיצד המבנה נצפה מהכנסת, מהמוזיאון ובירידה מהאוניברסיטה העברית בגבעת רם".
אז תודה למי שהיה, ומי שלא מוזמן להצטרף
לסיור הבא, למדנו וראינו ביצוע הנדסאי מושלם, שימוש חוזר בפטרן והבאתו לידי ביטוי באמצעות חומרים שונים, הטמעת טכנולגיה חדשנית תוך כדי תנועה וההבנה החשובה שאנו מתכננים פרויקט עלינו לקחת בחשבון את משתנה הקידמה והשינויים שעלינו לבצע לטובת הכנסתו לפרויקט.
נתראה בסיור הבא.
״חייבים להביא עוד נשים לענף הבנייה״: כך הסכימו כולם בכנס פתיחת השנה של קהילת אחת אחת, קהילת מנהלות בכירות בענף הבניה והתשתיות

קהילת ״אחת אחת״, מנהלות בכירות בענף הנדל״ן והתשתיות, פתחה שנה באירוע מדהים ב״אנגלו ונינה״, שבו נכחו מנהלות מכל החברות הגדולות בעולם הבניה והתשתיות : שיכון ובינוי, תדהר, אשדר, אקרו נדל״ן, משהב, מנרב, נתיבי ישראל, נת״ע, גינדי, קרסו, צמח המרמן, ינושבסקי, שפיר, קבוצת אביב, קרדן, אשר גרין, אלה בן נון, אשדר ועוד רבות וטובות.
הקהילה מחברת את המנהלות הבכירות כדי לייצר כוח אמיתי שימשוך עוד נשים לענף, יסייע למנהלות הקיימות להתקדם בו וייצר רשת של הכרות והזדמנויות.
את האירוע פתחה אורלי אינדיצקי, סמנכ״לית בשיכון ובינוי ואגדה אמיתית בעולם הנדל"ן.
אחריה סיפרה שרון גולן, אדריכלית שימור מומחית ומנהלת התוכן של בית ליבלינג על שימור, על המבנה המיוחד שבו נערך הכנס ואפילו על תכנון נשי.
אלונה בר און, מו״ל גלובס, סיפרה על הדרך ממנכ״לית חברת נדל״ן לכיבוש הובלת העיתון הכלכלי המרכזי בישראל בהרצאה מרתקת.
מעיין שניר, מנהלת הקהילה עדכנה בארועים המרגשים הצפויים לקהילה וכבר בתכנית.
האירוע הסתיים בהרמת כוסית שהוביל אמנון מרחב מנכ״ל ההתאחדות, כשהקהילה חוגגת את כל ההיכרויות החדשות ואת הציפיה להמשך.