בנוי למצוינות ולהצלחה?

התחרות הזאת בשבילך!

תחרות מצוינות בבנייה ע״ש אורי דורי ז״ל

אודות

התאחדות הקבלנים בוני הארץ מכריזה על פתיחת ההרשמה לתחרות המצוינות בבנייה ע"ש אורי דורי ז"ל.
התחרות, זו התשיעית במספר, הינה כבר מסורת, והפכה לאורך שנים לתחרות החשובה ביותר בענף הבנייה והתשתיות הישראלי ואות המצוינות בבנייה נישא בגאון על ידי הזוכים בו לאורך שנים ארוכות.
התחרות היא בעשר קטגוריות שונות המפורטות מטה, בהן מתמודדים פרויקטים של חברות קבלניות החברות בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ, המציגות את ההקפדה על איכות בתכנון וביצוע, חדשנות, בטיחות בעבודה, שמירה על ערכי הסביבה ועוד.
אות המצוינות בבנייה ניתן במטרה להציג את הישגי הענף ולתמוך בשאיפה למצוינות ולאיכות של כל העוסקים בבנייה והקמת תשתיות בישראל.

קטגוריות

• מבנה מגורים עד תשע קומות מגורים

• מבנה מגורים של עשר קומות מגורים ומעלה

• מתחם מגורים

• התחדשות עירונית: פינוי בינוי

• התחדשות עירונית: תמ"א 38 (חיזוק)

• מבנה שאינו למגורים: מבנה משרדים/מסחר מלונאות/דיור מוגן

• מבנה ציבורי, לרבות מבנה לשימור

• פרויקט הנדסי בתחום מערכות התשתית לתחבורה

• פרויקט הנדסי בתחום מערכות התשתית כלליות

• מבנה ירוק וחדשני

• האתר הבטוח (רק פרוייקטים בביצוע) – בהובלת מטה הבטיחות

קריטריונים לשיפוט

• עיצוב ואיכות הבנייה 

• תכנון פונקציונלי 

• בנייה ירוקה: תכנון וביצוע מודעים לסביבה 

• התאמה ותרומת המבנה לסביבה האורבנית והקהילתית

• מורכבות הנדסית 

• שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בבנייה 

• התרשמות כללית מהפרויקט 

דבר נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ

חברים יקרים,

כמה סמלית היא העובדה שענף הבנייה מעניק דווקא בעת הזו, עת משבר שכמותו לא ידעה הכלכלה הישראלית, את אותות המצוינות בבנייה. ענף הבנייה והתשתיות הישראלי הוא מן הטובים בעולם וללא ספק מוביל עולמי של איכות, קידמה וחדשנות, ויודע לעמוד במשימות שהוטלו עליו גם בעתות הקשות ביותר.

בשנים באחרונות היו בישראל כאלה שטענו כי חברות זרות, בעיקר חברות בבעלות ממשלת סין, בונות טוב יותר מחברות ישראליות. דווקא הניסיונות של המדינה לאפשר לחברות הללו להיכנס לישראל ולתפוס מקומן של חברות ישראליות, הוכיחו חד משמעית, כי הבנייה הישראלית איכותית יותר ומתקדמת יותר טכנולוגית. לא בכדי, על מובילי טכנולוגיות הבנייה בעולם נמנות כיום התאחדות הקבלנים והממשלה הישראליות עם מערך משותף לפיתוח טכנולוגיות בניה מתקדמות – קונטק.

גם השנה נעניק פרס למובילים את הבנייה הירוקה בישראל, נושא שסימנו כחשוב ביותר לפני שנים. השנה תהיה גם הפעם הראשונה שבה נעניק פרס למצוינות בבטיחות, במסגרת תכנית "כוכבי הבטיחות" של ההתאחדות. עשינו הרבה ואנו משקיעים המון בעשייה למען השמירה על בטיחות וחיי העובדים שלנו. זה הפך לנושא המוביל את רשימת הנושאים שבהם אנו משקיעים את עיקר מאמצנו ויובא לידי ביטוי גם במסגרת התחרות הזו.

אנחנו, שבנינו את ישראל הרבה לפני ההכרזה על הקמת המדינה, הקמנו מאז קומה מעל 2.6 מיליון דירות, 39 מיליון מ"ר של מבני ציבור, משרדים ומסחר וכ-35 מיליון מ"ר של מבני תעשייה, לצד תשתיות. אנחנו, הקבלנים בוני הארץ תמיד היינו שם, בתקופות הקשות ובזמן הפריחה, בעתות מלחמה ובתקופות העלייה הגדולה ותמיד תמיד נתנו כתף, ועשינו את הכל כדי לעמוד בדרישות מאיתנו ולעשות זאת במצוינות ובהתמדה.

אנחנו נמצאים בצומת דרכים. מדינת ישראל תעבור את משבר הקורונה ותמשיך לבנות ולהיבנות. קצב גידול האוכלוסייה שלנו יביא להכפלת מספר תושבי הארץ בתוך 25 שנים. אנחנו, הקבלנים בוני הארץ, אלה שצריכים לייצר לכלל התושבים הללו את ביתם ואת התשתיות שישרתו אותם. בדרך להשגת המשימה הלאומית הזו, אנחנו נמשיך ונשפר את יכולותינו. נמשיך לפעול כדי להרחיב את הידע, להרחיב את היכולות הטכנולוגיות ולהרחיב את כוח האדם המקצועי המצוין שלנו.

לסיום, זה המקום לציין כי מהשנה ואלך ייקרא אות המצוינות בבנייה של התאחדות הקבלנים בוני הארץ על שמו של נשיא ההתאחדות לשעבר, אורי דורי ז"ל. אורי שהיה אות ומופת לבנייה איכותית, חשיבה יצירתית, חדשנות מתמדת ומנהיגות עסקית, הוא אות ומופת לכולנו, קבלני ובוני הארץ הזו.

אות המצוינות בבנייה על שם אורי דורי, הוא סמל לכך שאנו שואפים הכי גבוה ונמשיך כך.

שלכם,
ראול סרוגו, נשיא
התאחדות הקבלנים בוני הארץ

דבר יו״ר חבר השופטים

אות המצוינות בבנייה הוא בעיני נס וסמל המסמל יותר מכל את אופיו של הקבלן הישראלי.

בדומה למקצועות אחרים, תמיד יהיו בינינו אלה שילכו את הדרך הנוספות וירחיבו את הידע, את היכולות, וישפרו את רמת הביצוע והבנייה. ההחלטה של התאחדות הקבלנים בוני הארץ לחבר אליה את נציגי כל החלקים המרכזיים בענף הבנייה והתשתיות כדי להעניק פעם בשנתיים את אות המצוינות בבנייה, היא החלטה עם משמעות שהינה לא פחות מדרמטית.

 הענקת האות היא קודם כל ההכרה של כלל ענף הבנייה והתשתיות בכך שיש לשאוף למצוינות. המתמודדים הרבים שמבקשים לזכות באות זה בכל פעם שהוא מוענק, מצביעים על כך שבענף הבנייה והתשתיות הישראלי, רואים כולם חשיבות עליונה לשאיפה להשתפר ולהיות הטובים ביותר, ולא פחות חשוב, רואים בכך הזדמנות להאיר בזרקור גדול את הפרויקטים והיכולות שהוצגו בהם.

הענקת האות היא רגע חשוב שאנו מציינים פעם בשנתיים, בו אנו עוצרים כדי להזכיר לעצמנו ולכלל הציבור הישראלי, כי תהליכי הפיתוח והבנייה בענף הבנייה והתשתית הביאו תמיד וממשיכים להביא לשיפור מתמיד באיכות חיי תושבי המדינה, בכל יישוב ויישוב.

כשאני מביט ברשימה הארוכה של המתמודדים לגמר בתחרות על אות המצוינות בבנייה אני מתמלא גאווה. אני גאה להיות אחד מכם, חברות וחברים, קבלני ובוני ישראל. אני בטוח שהצגת הזוכים תחזק גאווה זו אצל כולנו.

כקבלן ויזם ותיק וכשותף ליוזמה להעניק את אות המצוינות בבנייה, אני נזכר בכל טקס שהאות ניתן ליוצאים מהכלל המעידים על הכלל.

ובברכת נבנה ארצנו,
יוסי לוינסקי,
יו"ר ועדת אות המצוינות בבנייה.

לוחות זמנים

סיום הגשת מועמדות: 29.10.2020

הודעה למועמדים שעוברים לשלב הסיורים: 20.12.20

האירוע המרכזי: 24.5.21

שופטי התחרות

יוסי לוינסקי

יו״ר חבר השופטים

התאחדות הקבלנים בוני הארץ

נורית שוקתי

מנהלת ארגון מחוז דן

התאחדות הקבלנים בוני הארץ

אהרון דינוביץ'

יו״ר ארגון הקבלנים פ"ת

התאחדות הקבלנים בוני הארץ

דנה בראשי

נציגת אגף תשתיות ובנייה חוזית וקהילת דור העתיד

חברת מ. בראשי

רוני תמם סטרר

נציגת אגף יזמות ובנייה

חברת ברקן

דנה חשאי

בעלים

חברת אודור

לאה נוריאל

מעצבת פנים

טלי הירש שרמן

ראש אגף תורת הבנייה

משרד הבינוי והשיכון

אד׳ שלמה אשכול

מהנדס עיריית ירושלים לשעבר

חיים מסילתי

יו״ר לשכת השמאים

אדר׳ איתי בן חיים

יו״ר אות האדריכלות הישראלית

התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל

בני כהן

מנהל מקצועי

המועצה לבנייה ירוקה

ד"ר בני ברוש

מנהל אגף הבניין

מכון התקנים

ד״ר אלברט בן דוד

המכון הלאומי לחקר הבנייה בטכניון

מהנדס יוסי שריד

איגוד המהנדסים

עו״ד קובי פלקסר

יועץ משפטי

הגשת מועמדות

להגשת מועמדות יש למלא את הטופס מטה.
הבקשה תיבדק ע״י נציגי ההתאחדות, ולאחר מכן תתקבל לדוא"ל של המועמד הודעה המאשרת או דוחה את המעבר לשלב השני.
מועמד העומד בתנאי הסף שבתקנון, יקבל דוא"ל עם קישור ל-google drive להעלאת המסמכים הנדרשים.
רשימת המסמכים הנדרשים לעלות לתיקיית google drive.

  1. מצגת power point) ppt) גירסא 2013 ומעלה, המצגת תכלול עד 13 שקפים (כולל שקף פתיחה וסיום). המצגת תתאר את הפרויקט באופן המיטבי תוך התייחסות ספציפית והתייחסות מילולית למידת התאמת הפרויקט לקריטריונים שבסעיף 2 לעיל.
  2. הדמיות של הפרויקט, מומלץ להגיש הדמיה תלת ממדית, ותמונות מייצגות מהפרויקט במצבו המוגמר.
  3. תכניות האדריכלות הבאות, בפורמט PDF בלבד:
    בקטגוריית בנייה יצורפו: קומת כניסה, קומה טיפוסית, תכנית פיתוח כללית, 4 חזיתות.
    בקטגוריית פרויקט הנדסי ותשתיות יצורפו: תכנית כללית המציגה את הפרויקט. תכניות, חתכים פרטים המציגים את עיקרי הפרויקט.
    בנוסף, המעומד רשאי להעלות כל חומר מעובד אחר שלדעת המועמד יסייע בהסברת הפרויקט לרבות תמונות של הפרויקט הגמור הכוללים שתי חזיתות.

התאחדות בוני הארץ 2020 | כל הזכויות שמורות

עיצוב ובניה: רן לוי פלוס

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

על האירוע:
את אירועי תוכנית "בונים ניהול" נפתח באירוע השקה במבנה עמותת "המרחב החברתי" בכיכר אתרים האייקוני שמספר סיפור עוצמתי חווייתי ומטלטל גם יחדיו. את הערב נתחיל במינגלינג מול הבריזה הנעימה, קולות הים ואיך לא, עם כוס בירת ג'יימס צוננת ביד וארוחת "דוכן שוק" המאפיין את תל אביב.

במרחב חוש(נ)י זה, נצא למסע שמתחיל בחושך וסופו מוצף באור ותחושת ניצחון גדולה. עד לא מזמן ולמשך עשור, המבנה המעוגל בכיכר אתרים שימש כמועדון החשפנות 'פוסיקט' והיה לפצע חברתי עמוק בלב העיר. חברת JTLV, שרכשה את הבניין, החליטה לסלק ממנו את מועדון החשפנות ולתרום אותו בשנים הקרובות לטובת פרויקט ייחודי ברמה הלאומית והבין-לאומית, שמטרתו לעודד עשייה ומעורבות חברתית. במסגרת הפעילות נצא לסיור במתחם המרחב החברתי, נכיר את הפינות האפלות במועדון הפוסיקט ובסיום הסיור נפגוש את נציג JTLV שיספר על ההחלטה להתמודד על רכישת המבנה האייקוני שבכיכר אתרים דרך ההחלטה לתרום אותו לעמותה לטובת הציבור ועד התוכניות הנדל"ניות העתידיות. מיד אחריו יעלה על הבמה האלוף האולימפי, אריק זאבי להרצאה מרתקת על הצלחה, כישלון ומה שביניהם.

על ההרצאה:
כולנו חווים כישלונות ורגעי משבר, השאלה היא איך אנחנו מגייסים את עצמנו לקראת ההתמודדות הבאה? אריק זאבי בהרצאה מרתקת על הדרך שעבר מילדות ועד לאליפות, דרך של מלחמה פסיכולוגית, התמודדות עם לחץ ומשברים, כישלונות, הגעה לשיא ברגע הנכון ובעיקר הצבת יעדים ופריצת גבולות.