דברי מנכ"ל ההתאחדות ליום הזיכרון ויום העצמאות 2020 - בוני הארץ : בוני הארץ

דברי מנכ"ל ההתאחדות ליום הזיכרון ויום העצמאות 2020

חברי להתאחדות הקבלנים בוני הארץ,

קבלנים, חברי הנשיאות, צוות ההתאחדות והארגונים המקומיים

ביום כ"ו בכסלו תשכ"ט (17.12.1968), נפל טוראי זאב גורדו בעת במילוי תפקידו. זאב ז״ל הקריב את חייו בגבורה עילאית עת קפץ על רימון חי ומנע אגב כך אסון כבד והציל את חבריו שהיו עמו.

זאב ז״ל, בן שושנה ודויד זכרם לברכה, היה מסור בכל נימי נשמתו להוריו ולבני משפחתו כולם ועמד לשירותם בכל. לצה"ל גויס באוגוסט 1967 ומפקדיו מעידים עליו כי הוא שש לכל פקודה ומילא אותה בדייקנות והתמסרות למשימה. היה בו מיזוג של תכונות מנוגדות: ענווה מצד אחד ועוז רוח מצד שני; אמיץ לב היה ויחד עם זה נחבא את הכלים. ספר התנ"ך היה בן לוייה שלו ובכל שעה פנויה הגה בו;

זאב ז״ל הוא אחיו של חברנו אילן גורדו יבד"ל, קבלן, מלח הארץ, גזבר ההתאחדות וחבר הנהלת ארגון הקבלנים בירושלים. אילן ממשיך את דרכו של זאב ז״ל באהבת הזולת ובשליחות הציבור וזאת לצד עיסוקו כקבלן פעיל.

זה סיפורם של טובי בניה של ארצנו הקטנטונת. של אלה שנשארו מעבר לגדר והאחרים שממשיכים את הדרך שאינה קלה.

בני המשפחות השכולות מציינים השנה את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה באופן שלא היה עד כה. הריחוק החברתי שנכפה עליהם ועלינו, חוסר היכולת להיות לצידם ולשלוח להם חיבוק מזכיר לי את דבר החוכמה הבא:

אדם חלם לילה אחד שהוא הולך לאורך החוף יחד עם אלוקים. בעומק השמיים הבחין האיש בהבהובים של אירועים מחייו. בכל אירוע כזה, התבונן האיש וראה שני זוגות של עקבות כפות רגליים בחול. הוא ראה שפעמים רבות לאורך השביל של חייו היה רק זוג אחד של עקבות. הוא ראה שזה קרה דווקא ברגעים הכי עצובים של חייו. הדבר הטריד אותו מאוד והוא שאל: “אלוקים, אתה אמרת שכשאחליט ללכת אחריך, אתה תלך עמי כל הדרך. אבל ראיתי שברגעים הקשים של חיי, יש רק זוג עקבות אחד. אני לא מבין למה דווקא כשהייתי זקוק לך יותר מכול, עזבת אותי”.והאלוקים ענה: “בני היקר, אני אוהב אותך ולעולם לא אעזוב אותך. דע לך שבימי הניסיון והסבל, כשראית רק זוג אחד של עקבות, היו אלה צעדיי, נשאתי אותך על כפיי…”.

כך אנו – היום ובכל ימות השנה – נושאים על כתפינו את משפחת השכול, מחבקים ותומכים, והם לעולם לא יצעדו לבד!!!

ערב יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל, אתם הקבלנים בוני הארץ יכולים לזקוף גבכם ולהישיר מבטכם בגאווה ובשביעות רצון! בניתם ארץ לתפארת, בזיעת אפכם ובמו ידיכם, תוך נטילת סיכונים ואין ספור מאבקים והתמודדות עם קשיים. גם בימים אלה אתם בחזית. אולם כמו תמיד – במערכות ישראל, בעליות הגדולות, בתקופות מיתון וקשיים כלכליים – אתם ״מתחת לאלונקה״ דוחפים ומניעים את אחד הענפים החשובים ביותר לכלכלת ישראל ולבניין ארצנו.

אנו בהתאחדות ובארגונים המקומיים נמשיך לעשות לילות כימים למענכם ועל מנת שתמשיכו לבנות לנו בית וארץ, לתפארת מדינת ישראל!!!

יהי זכרם וטובם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה נצור בליבנו ונר לרגלינו עד קץ הדורות.

 

אמנון מרחב, מנכ"ל

התאחדות הקבלנים בוני הארץ