תכנית חירום - בוני הארץ : בוני הארץ

מגוייסים לטובת הקבלנים
מלחמת חרבות ברזל

מגוייסים לטובת הקבלנים
מלחמת חרבות ברזל

תכנית חירום

לענף הביצוע והתשתיות

תכנית חירום

לענף הביצוע והתשתיות

קצת על התוכנית:

ב-7 באוקטובר 2023 התעוררה ישראל למלחמת פתע אשר השפיעה וממשיכה להשפיע באופן אקוטי על ענף הבנייה והתשתיות. הנחיות ביטחוניות אשר לא מאפשרות בכלל את פעילות הענף, מחסור בעובדים אשר עדיין לא נפתר, תוכנית פיצויים מוגבלת בעיקר לעסקים שאינם בטווח של ה 40 ק"מ, מייצרים קשיים רבים לקבלנים חברי ההתאחדות וחושפת פערי תפקוד בענף הבנייה והתשתיות.

בבחינת כלל הכלים אשר עומדים לרשות הקבלנים כיום ישנם מספר כלים הרלוונטיים  ואשר מטרתם לעזור לקבלנים לעבור את התקופה:

  1. תכנית הפיצויים של המדינה – לאחר מאמצים רבים של ההתאחדות הצליחה ההתאחדות להכניס את הקבלנים לתוכנית הפיצויים של האוצר. במסגרת התוכנית הקבלן יכול לקבל החזר חלקי של ההוצאות הקבועות וכן אחוז חלקי משכר העובדים או מהמחזור שנפגע. ההתאחדות אף עזרה לקבלנים המעוניינים בכך להגיש בקשה לתוכנית הפיצויים.
  2. חל"ת – קבלנים יכולים להוציא את העובדים לחופשה ללא תשלום במהלכה הביטוח הלאומי יממן את שכר העובדים, בסיום החופשה הקבלנים יכולים לקלוט את העובדים שוב לעסק. מהקבלנים אנו למדים כי מנסיון העבר חלק מהעובדים לא חוזרים מהחל"ת ולכן קבלנים רבים ממשיכים לשלם שכר לחלק מהעובדים על מנת לשמר אותם.
  3. קרן בערבות המדינה – מסלול הקרן בערבות המדינה הותאם למצב ולצרכי הקבלנים, התנאים שופרו ובהם הריבית והבטחונות. במסגרת המסלול ההחלטה על הענקת ההלוואה היא של הבנק ולכן המסלול טוב אבל לא פותר בעיות של קבלנים הנמצאים בקשיים מול הבנק אשר לא מוכן לקחת סיכון נוסף.

התאחדות הקבלנים בוני הארץ ממשיכה להיאבק למען העוסקים בענף הבניה והתשתיות ומובילה תכנית חירום שכוללת מגוון פתרונות מיידיים ועתידיים עבורכם חברי ההתאחדות 

רכיבי תכנית החירום

תכנית הבראה פיננסית ראשונה מסוגה עבורכם הקבלנים בסבסוד מיוחד לשעת חירום

קורס הערכת סיכונים פיננסים לקבלנים בינוניים וקטנים מבית פירמת BDO

מערך השמה לקבלנים שסוגרים פעילות בשלב זה ולהשתלב בתפקידי ניהול בענף

ייעוץ להגשת בקשות לקבלת פיצויים במסגרת מתווה הפיצויים לענף

ייעוץ אישי עבור כל סוגיה ושאלה  המעסיקה אתכם הקבלנים בשעת חירום זאת

‭ ‬התאחדות‭ ‬בוני‭ ‬הארץ‭ ‬2024 | ‬©‭ ‬כל‭ ‬הזכויות‭ ‬שמורות