נשיא התאחדות בוני הארץ: "בתיאום עם ההסתדרות ומזמיני עבודה גדולים, קיימנו הדממה בת חצי יום של כלל אתרי הבניה ברחבי הארץ במשך ארבע שעות" - בוני הארץ : בוני הארץ

נשיא התאחדות בוני הארץ: "בתיאום עם ההסתדרות ומזמיני עבודה גדולים, קיימנו הדממה בת חצי יום של כלל אתרי הבניה ברחבי הארץ במשך ארבע שעות"

חברי וחברות התאחדות

הקבלנים בוני הארץ

מכובדיי,

תאונות עבודה המקפחות חייהם של עשרות עובדים ושגורמות לפגיעות בגוף למאות עובדים, אינם "גזירת גורל" ועלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להילחם בתופעה ולשנות את המצב.

האחריות לתאונת עבודה ספציפית הינה עניין עובדתי מקצועי ומשפטי ולא בכך אנו עוסקים אלא בהטמעת תרבות ארגונית אחרת, המקדמת סטנדרטים של בטיחות בעבודה מהגבוהים ביותר שניתן ליישמם באתרי בניה ושמטרתה למנוע תאונות עבודה ולמנוע פגיעה בגוף ובנפש.

ציבור הקבלנים הינו ציבור אחראי, בעל מודעות גבוהה ואיכפתית. בידינו וביכולתנו להוביל גם את האתגר הנוכחי של מניעת תאונות העבודה. זהו אתגר אולטמטיבי שתכליתו – הצלת חיי אדם!!! ונעשה זאת.

התאחדות בוני הארץ מובילה את המאבק בתאונות העבודה. בין המטרות והיעדים המשמעותיים שהצבנו לעצמנו – הקמת מטה בטיחות ענפי בראשות האלוף (במיל') איל בן ראובן. המטה יתכלל את כל פעולות הבטיחות בענף, יגבש תוכניות עבודה בתחום ויאגם, תקציבים לפעילות זו. בין הפעולות שיבוצעו במסגרת זו, ניתן למנות:

  • הכרזה של שנת 2019-20 כשנת בטיחות בעבודה.

–       מיקוד כלל ההדרכות וההכשרות המקצועיות בענף בנושא בטיחות בעבודה.

–       קידום יוזמות חקיקה, תקינה ואסדרה (רגולציה) בענף.

בתיאום עם ההסתדרות ומזמיני עבודה גדולים, קיימנו הדממה בת חצי יום של כלל אתרי הבניה ברחבי הארץ, שבמסגרתו התבקשתם לקיים פעולות הדרכה, הסברה והכשרה בנושאי בטיחות לכלל העובדים בכל אתר וכן לעסוק בשיפור ושידרוג המצב באתרים.

פעילות הדממה מקובלת בגופים רבים המבקשים למקד תודעה ועשייה סביב אתגרים מרכזיים וכך נהגנו גם אנחנו.

לחומרי ההסברה וההדרכה שהכינה ההתאחדות לחץ כאן

אני קורא לכולכם להצטרף למהלך זה ולהוביל יחד איתנו את המלחמה בתאונות העבודה.

זה מציל חיים! וכל המציל נפש אחת, הרי הציל עולם ומלואו.

 

הצטרפו אלינו,

בברכה,

ראול סרוגו, נשיא

התאחדות בוני הארץ