משרד הבינוי והשיכון: מכרז להקמת קניון, משרדים ופארק התעסוקה בבית שמש - בוני הארץ : בוני הארץ

משרד הבינוי והשיכון: מכרז להקמת קניון, משרדים ופארק התעסוקה בבית שמש

מכרז להקמת מתחם לקניון, משרדים ופארק תעסוקה, בלב שכונות המגורים החדשות בבית שמש

הקמת הקניון החדש תיתן מענה לפיתוח המואץ של בית שמש, אשר אוכלוסייתה צפויה להגיע בשנת 2030 ל-250,000 תושבים. המיקום הוא מרכזי ואסטרטגי במע״ר בית שמש, על צירי התנועה המרכזיים הנהנים מנגישות מקסימלית. הקניון ישרת אוכלוסיה צרכנית גדולה ומתפתחת. מדובר במשפחות איכותיות המשוועות למרכז מסחרי מודרני אשר יהווה מוקד בילוי וקניות מרכזי בעיר. תושבי השכונות רמת בית שמש א׳ – ב׳ – ג׳ – ד׳, נווה שמיר (רמה ה׳) והמשקפיים, המהווים כח כלכלי אדיר מעצם היותם כח קניה צמוד לקניון. ב-2030 צפויה אוכלוסיית המרחב ברמת בית שמש בלבד לגדול לכ-120,000 תושבים.

כפיר פארק

הפארק משתרע על פני 54 דונם, הכוללים כ-62,000 מ"ר לתעסוקה בשלושה מבנים וכ-1,000 מ"ר לשטחי מסחר. בנוסף, בפארק מתוכננים להיבנות גם קאנטרי קלאב בשטח של כ-23,000 מ"ר, ומרכז תיירות שצפוי לכלול מלונית ליולדותכפיר מביא בשורה חדשה לבית שמש ולאזור. מדובר בפארק חכם, חדשני ונגיש, רק 30 דקות נסיעה מירושלים ו-35 דקות נסיעה מתל אביב.פארק התעסוקה נמצא במיקום אסטרטגי, על גבעה בכניסה הדרום-מזרחית של בית שמש, המשקיפה על המרחבים הירוקים של שמורת טבע ונוף בראשית.

תחבורה

בית שמש ממוקמת באמצע הדרך בין תל אביב וירושלים. כביש 38 המחודש שעובר בצידה המערבי של בית שמש, מחבר את העיר לעורקי התנועה העיקריים, כביש 1 וכביש 6 ומאפשר בכך נגישות מצוינת לכל חלקי הארץ, כולל לנתב״ג, לנמל אשדוד ולכביש 3. בעיר פועלת תחבורה ציבורית נוחה ויעילה המנגישה את אזורי התעשייה לשכונות המגורים ותחנת הרכבת. ככביש 3855 (כביש 10) הינו עורק תחבורה ראשי המתחבר ישירות לכפיר, לשכונות המגורים החדשות ולתחנת הרכבת, כך שהכניסה והיציאה אל הפארק הן לא דרך העיר.בעתיד מתוכנן קו רכבת קלה על תווי כביש 3855 (כביש 10), אשר יחבר בין ירושלים, בית שמש ותל אביב.

לצפייה בסרטון לחץ כאן