נקודת מפנה – זהירות – מזג אוויר ותנאי קור חריגים - בוני הארץ : בוני הארץ

נקודת מפנה – זהירות – מזג אוויר ותנאי קור חריגים

שבוע טוב חברינו הקבלנים,

בימים הקרובים צפויים לשרור תנאי מזג אוויר קיצוניים, שיאופיינו בטמפרטורות נמוכות במיוחד, מלוות במשבי רוח חזקים העלולים להגביר את "עומס הקור".              טמפרטורות נמוכות במיוחד, קרובות לאפס מעלות ובמקומות מסוימים אף מתחת לאפס, העלולות לתרום לקיומן של מספר תופעות:

  • עייפות – הנובעת מחשיפה ממושכת לקור.
  • מכת קור (היפותרמיה) – העלולה להיגרם מחשיפה ממושכת לקור, שהשפעתה עלולה להיות מועצמת כתוצאה מקיום משבי רוח ורטיבות. היפותרמיה עלולה במקרי קיצון להסתיים בפגיעה קשה מאוד באדם ואף במוות, כתוצאה מירידה מסוכנת בטמפרטורת הגוף.
  • התנהגות – חוסר ריכוז, אדישות והתנהגות מבולבלת של עובדים החשופים לתנאי קור קיצוני (תנאי קור קיצוניים עלולים לגרום לבני אדם להיות עסוקים בעצמם ופחות בסביבתם).
  • סרבול – תנועות גוף מסורבלות כתוצאה משכבות של ביגוד.

בנוסף להשפעות האלו, יש להביא בחשבון את השפעתם של משבי הרוח, במיוחד בכל הקשור לעבודת עגורנים, נפילת חפצים והצורך בחיזוק, קשירה וביטול האפשרות של חפצים מעופפים.

זכרו, עוצמת הקור ועוצמתם של משבי רוח, גדלים מאוד בגובה– במיוחד בקומות העליונית של מבנים בבנייה.

קבלנים יקרים,

התחשבו בתנאי מזג האוויר החריגים הצפויים בימים הקרובים. היו ערים לתסמינים אפשריים של מכות קור ותדרכו את בעלי התפקידים ואת העובדים. תכננו את העבודות בהתאם למגבלות מזג האוויר.

זכרו, לצד היותם בעיה, מהווים תנאי קור חריגים הזדמנות להפגנה של אכפתיות ודאגה – דאגו לעובדיכם, כבדו את עובדיכם בקפה חם, זה יחמם את הגוף את הנפש ויעצים את המחויבות של עובדיכם לעבודה מדויקת ובטוחה.

חג ט"ו בשבט שמח