מנכ"ל ההתאחדות במפגש עם הנהלת וקבלני ארגון הדרום: "אנחנו נלך עד הסוף בכל מקרה בו תנאי סף במכרז הם תנאים מפלים" : בוני הארץ

מנכ"ל ההתאחדות במפגש עם הנהלת וקבלני ארגון הדרום: "אנחנו נלך עד הסוף בכל מקרה בו תנאי סף במכרז הם תנאים מפלים"

"אנחנו נלך עד הסוף בכל מקרה בו תנאי סף במכרז הם תנאים מפלים. עד הסוף זה אומר שאנחנו מוכנים גם למצב בו האירוע יגיע לדיון בבית המשפט". כך אמר מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, עו"ד אליאב בן שמעון במפגש עם קבלנים בארגון קבלני הדרום בבאר שבע. המפגש נערך במסגרת פעילות מפגשים קבועה שבה נערכים דיונים פתוחים בהשתתפות הסגל הבכיר בהתאחדות בוני הארץ יחד עם הנהלות ארגוני הקבלנים האזוריים ועם קבלנים החברים באותו ארגון. במפגשים אלה, בראשות מנכ"ל ההתאחדות, מציג הסגל הבכיר שהתאחדות את פעילותו למען הקבלנים ומקיים דיון בו מעלים הקבלנים נושאים שדורשים לדעתם טיפול במגוון הרחב של תחומי עשייה: עובדים, רגולציה, מימון, פעילות מול מזמיני עבודה, מיסוי, התנהלות רשויות וגופים ממשליתיים ועוד.

במפגש עם חברי הנהלת ארגון הדרום וקבלנים החברים בו השתתפו לצד מנכ"ל ההתאחדות גם יו"ר הארגון בדרום מר אלי אביסרור, מנכ"ל הארגון צביקה לבנה, המשנה למנכ"ל ההתאחדות ומנהל אגף כלכלה וכספים יצחק גורביץ, מנהלת אגף הפרסום והשיווק בהתאחדות ז'ואל טל וסמנכ"ל ההתאחדות ומנהל אגף הקשר עם הקבלן שי פאוזנר.

במפגש בדרום הציג עו"ד בן שמעון לקבלנים את ההחלטות שנתקבלו ואת אלה שמתגבשות בימים אלה בקבינט הדיור בממשלה, לצד שינויים בתחום המס שאמורים להיכלל ברפורמה בתחום הזה ושעשויים להשפיע על קבלנים רבים. הדיון אף כלל שיחה פתוחה על צרכים ייחודיים של הקבלנים בדרום שבה עלו טענות על הפליית קבלני תשתיות ובניה חוזית על ידי מכרזים עם תנאי סף מקפחים.

בעניין זה הוסיף מנכ"ל ההתאחדות, "אנחנו נתקלים בלא מעט מקרים שבהם מדווחים פרסומים של מכרזים עם תנאי סף לא הגיוניים שאינם מתאימים לצרכים האמיתיים בפרויקט המדובר. כשאנו מופנה אלינו מקרה כזה אנו ממהרים לפעול מול מפרסם המכרז כדי לעצור אותו. אני אומר לכם, שאין לנו שום בעיה ללכת לבתי משפט במקרים שבהם נעשה עוול בתחום הזה", אמר בן שמעון והוסיף, "חשוב שתפנו אלינו מכרזים כאלה מייד לאחר פרסומם. אל תחכו לרגע האחרון – תאפשרו לנו טווח זמן סביר כדי לפעול לשנות את התנאים כך שיתאימו למציאות".

במפגש נדונו בין השאר, גם נושאים הקשורים במחסור בעובדים בענף ובעניין עלתה הדרישה להרחיב את היקף העובדים בכלל ולדאוג להסדיר נושאים הקשורים בעובדים פלשתינאים. המשנה למנכ"ל ההתאחדות יצחק גורביץ הסביר במפגש: "אנחנו זיהינו תופעה של תביעות של עובדים בדרישות שונות ומשונות כבר לפני שלוש שנים ואנחנו פועלים בעניין זה מאז. בין השאר, אנו מציעים לכל קבלן עם בעיה עם עובד להשתמש בוועדה הפריטטית שהיא וועדה של ההתאחדות וההסתדרות אשר נועדה לגשר בתביעות כאלה כדי למנוע כניסתן למערכת המשפט והגעה להסכמות שיהיו מקובלות על שני הצדדים. אני ממליץ לכולכם להשתמש בה".