נשיא ההתאחדות בטקס חלוקת מלגות בארגון הקבלנים והבונים רשל"צ: המחסור בעובדים בענף הוא אחד מהחסמים המרכזיים בו : בוני הארץ

נשיא ההתאחדות בטקס חלוקת מלגות בארגון הקבלנים והבונים רשל"צ: המחסור בעובדים בענף הוא אחד מהחסמים המרכזיים בו


"המחסור בעובדים הענף הבניייה הוא אחד מהחסמים המרכזיים בו. אנחנו פועלים ללא הפסקה כדי להביא לכך שהמדינה תפעל לשינוי בתחום הזה". כך אמר נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל בהופעה בטקס חלוקת המלגות המסורתי השנתי אשה קיימה קרן המלגות מיסודו של ארגון הקבלנים והבונים בראשון לציון שנערך באודיטוריום היכל התרבות של ראשון לציון בחנוכה. בטקס השתתפו עוד ראש עיריית ראשון לציון מר דב צור, יו"ר קרן המלגות ויו"ר ארגון הקבלנים והבונים בראשון לציון,  מר ראול סרוגו, מנכ"ל ההתאחדות עו"ד אליאב בן שמעון, בכירי הסגל ההתאחדות וחברי הארגון.

מר בובליל הוסיף, "התאחדות בוני הארץ חתמה לאחרונה על הסכם רחב היקף עם המדינה כדי להרחיב את הכשרת העובדים הישראלים בענף. כל הצדדים מבינים שאנו מוכחים לעשות כל מה שניתן כדי לגייס ולהכשיר ישראלים". במקביל, הבהיר נישא ההתאחדות כי ראשי התאחדות בוני הארץ ממשיכים לפעול מול מקבלי ההחלטות בממשלה ובכנסת כדי להגדיל את מכסת העובדים הזרים בענף ואת היקף העובדים מהרשות הפלשתינית בו. "לאחרונה התקבלה החלטה להגדיל ב-5,000 את מספר העובדים בפלשתינאים בישראל. פעולה של ההתאחדות בהביאה לכך שכל המכסה עוברת לענף הבנייה". כוחה של ההתאחדות, הבהיר ניסים בובליל, הוא ביכולת של הקבלנים והבונים לעמוד יחד מאוגדים מול מקבלי ההחלטות. לכוח זה יכולת קריטית לשנות דברים בענף לצורך שיפור התנאים בו.

בנושא העובדים הזרים, אמר בובליל כי יש להמשיך לפעול לכך שתוגדל מכסת הזרים שיכגנסו לעבודה בישראל. בעקבות החלטת הממשלה, מדינת ישראל מאפשרת כיום כניסת עובדים לענף הבנייה רק מארצות שאיתן יש לישראל הסכמים בילטראליים (הסכם ישיר בין ממשלה לממשלה). מדובר בארצות כמו מולדובה ובולגריה שמהן מובאים בימים אלה פועלים לענף לאחר שההתאחדות התנדבה לסייע לממשלה באיתור ובחינת העובדים בארצות המוצא שלהם כדי להבטיח שיגיעו לכאן עובדים שאכן הוכשרו לעבודות הנדרשות ביותר בענף.

בובליל הזכיר גם כי בימים אלה שוקדת ההתאחדות יחד עם הסתדרות עובדי הבניין והעץ על הכנת הסכם קיבוצי חדש כדי לטפל בסוגיות שיצרו בעייה עבור קבלנים ובונים ולתאים את יחסי העבודה בענף למצב המשק.