נשיא ההתאחדות הוסיף, "קידום נושא הפינוי בינוי הינו מבורך. כיום כמות הפרויקטים אינה רבה, בשל חסמים רבים הקיימים. יש לפעול לקדם את הנושא הזה : בוני הארץ

נשיא ההתאחדות בכנס ההתחדשות העירונית 2013: "הצגנו לממשלה כלים שיכולים לקדם במהירות את תחום הפינוי בינוי"

"הפעולות הנדרשות לשם קידום משמעותי של תחום הפינוי בינוי בישראל, צריכות לכלול פטור גורף מהיטל השבחה, החרגת סעיף 197 בנושא הפיצויים בחוק התכנון והבניה, קביעת מע"מ תשומות בשיעור 0 אחוז והפחתת מספר יחידות הדיור הנדרשת לצורך הכרזה על פרויקט פינוי בינוי מ- 24 יח"ד ל-12 יח"ד בלבד", כך אמר נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל בהופעה בועידת ההתחדשות העירונית 2013 שנערכה ב-7 בנובמבר בתיאטרון הבימה בתל אביב.

נשיא ההתאחדות הוסיף, "קידום נושא הפינוי בינוי הינו מבורך. כיום כמות הפרויקטים אינה רבה, בשל חסמים רבים הקיימים. יש לפעול לקדם את הנושא הזה מאחר ומדובר בפתרון של ממש למחסור במשאב הקרקע, וביכולת ליצור תוך זמן קצר מאות אלפי יחידות דיור במרכז הארץ". לדבריו, "יתרונות נוספים לתחום הפינוי בינוי הם: החייאת המרקם הבנוי, חיזוק מרכיב הביטחון של התושבים, קידום בניה ירוקה – תוך ניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור". נשיא ההתאחדות בירך בשם ציבור הקבלנים את שר הפנים, מר גדעון סער, על ההחלטה לצרף תוכנית פינוי בינוי לדיון בווד"לים (ועדות הדיור הלאומיות) שבהן ניתן לאשר בניה בהליך מזורז.

בובליל סיכם ואמר, "בתקופה זו של מצוקה בשוק הדיור בכלל ומאבק ביוקר מחירי הדירות בפרט,  יש לעשות ככל הנדרש להסרת החסמים והמכשולים העומדים בפני יישום תוכניות הפינוי בינוי בצורה מיטבית ומלאה".  

בכנס שבו השתתפו בכירים ממשרדי הממשלה ומהענף אמר שר השיכון, אורי אריאל כי גם הוא רואה בהתחדשות עירונית כלי מרכזי ליצירת פתרונות דיור חדשים. לדבריו, "עדיף להרוס בתים ישנים במרכזי ערים כדי לשמור על שטחים פתוחים. חובת ההוכחה בעניין הזה היא עלינו".

יו"ר הוועדה להתחדשות עיורנית במשכרד השיכון, עינת גנון, חשפה בי הממשלה בוחנת כיום הקמת קרן ממשלתית שתאפשר להשתמש מהכנסות המדינה ממכירת קרקע לביצוע התחדשות עירונית בפריפרייה.

בכנס הועלה זיכרו של מנהל מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, ירון ביבי (ז"ל) שהלך לעולמו בטרם עת. נשיא התאחדות בוני הארץ ציין , כי ביבי היה מאדריכלי הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל. "אנו מקווים שהרפורמה שבה הוא החל תוביל לשינוי גדול בענף", הוסיף נשיא ההתאחדות.