נשיא ההתאחדות בכנס סיכום השנה בארגון אשקלון: "עם גידול טבעי של 2% בשנה - העלאת מיסים לא תפתור את מצוקת הדיור" : בוני הארץ

נשיא ההתאחדות בכנס סיכום השנה בארגון אשקלון: "עם גידול טבעי של 2% בשנה – העלאת מיסים לא תפתור את מצוקת הדיור"

"סיכום השנה הוא הזדמנות טובה להסתכל אל מה שביצענו מתוכנית העבודה של התאחדות בוני הארץ לשנה החולפת. פעילות מרכזית שלנו השנה היתה השתתפותנו בדיוני קבינט הדיור הממשלתי. שם למדנו שבממשלה היו מי שחשבו כשהתכנס קבינט שניתן לפתור את בעיית הדיור על ידי הטלת מיסים נוספים על הענף. הפעילות שלנו הביאה לביטול תוכנית להטיל עוד מיסים על רוכשי דירות בעקבות נתונים שלנו שהבהירו לשרים שעם הגידול הטבעי של האוכלוסייה בישראל המגיע לתוספת של 2% בשנה ומצריך כ-40 אלף יחידות דיור חדשות בשנה, אין שום סיבה שכך תיפתר מצוקת הדיור". כך אמר נשיא התאחדות בוני הארץ, מרניסים בובליל בכינוס סיכום השנה האזרחית של ארגון הקבלנים באשקלון.

לצד נשיא ההתאחדות אירחו הנהלת הארגון באשקלון וחבריו בראשות היו"ר מר דוד רוזנר,  ומנהלת הארגון הגב' רחלי ביטון את ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, מנכ"ל העירייה חיים סופר, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל, המשנה למנכ"ל התאחדות בוני הארץ ומנהל אגף כספים וכלכלה בהתאחדות יצחק גורביץ' וסמנכ"ל ההתאחדות ומנהל אגף הקשר עם הקבלן שי פאוזנר.

נשיא ההתאחדות דיווח לקבלנים, "שר האוצר הזמין אותנו להציג בקבינט את התפיסה שלנו. הנה כך, השגנו כבר דחיית התשלומים על קרקעות במכרזי רמ"י באופן שמרחיב לכולנו את היכולת לקבל מימון. הבאנו להכללת קרקעות פרטיות בוד"לים באופן שמגביר את קצב הטיפול בתכנונן. הצלחנו להביא לארץ עובדים מבולגריה ומולדביה למרות כשסייענו למדינה. מדובר ב-1,300 איש שכבר פה ועוד כ-3,000 שאמורים להגיע במרץ. אנחנו עוסקים לא מעט בטיפול בתנאי הסף המקפחים במכרזים כדי לאפשר לחברות קטנות לפעול בהם. הצלחנו להביא לקבלת החלטה בממשלה לקצץ את מקסימום ימי התשלום במכרזים ממשלתיים ועוד".

ראש עיריית אשקלון, מר איתמר שמעוני אמר לקבלנים, "זה המקום לומר בו שהמוטו שלי הוא, רוצים יזמים – מסירים חסמים. אם אנחנו רוצים תנופת בנייה צריך לעשות יותר. אני מאמין כך ואדאג שתרגישו את זה. אשקלון צמחה מאוד בשנים האחרונות אבל הדברים נעשים לא טוב. מנהל ההנדסה שלנו צריך להשתפר, בודקי תוכניות צריכים לתת פה 1,500 היתרי בניה בשנה. אנחנו ניצור פה מסלול ירוק לקבלת היתר. בתוך 60 ימים אתם תראו כבר שינויים של ממש. מי שיושב פה הוא גלגל השיניים בצמיחה הכלכלית של העיר ואני צריך להקל עליכם".

יו"ר הארגון, מר דוד רוזנר פתח את הערב ואמר לקבלנים ואורחי הארגון, כי העיר אשקלון הפכה לאחת מהערים הנבנות ביותר בישראל בשנים האחרונות אך לדבריו יש עוד הרבה עבודה לעשות כדי למצות את הפוטנציאל שלה. "בעקבות פגישות עם ראש העירייה החדש, מר שמעוני ובכירי העירייה, אני יכול לומר שנראה כי שיתוף הפעולה עם העירייה רק יגבר".

יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, מר יצחק מויאל אמר בכנס, "עברנו שנה אזרחית לא קלה ונראה כי מחכה  לנו שנה קשה נוספת. התנהלות הממשלה והניסיונות לפתור את מצוקת הנדל"ן יערימו קשיים על כולכם. אנחנו בהסתדרות עושים מאמצים גדולים כדי לסייע לכם לשפר את רווחתם של העובדים שלכם. השקענו בפעילות הדרכה ופעילות חברתית. ביצענו ימי כיף וספורט בתקציבים גדולים ואני רוצה שאלה ימשיכו. הכנו עם התאחדות בוני הארץ תוכנית רווחה לשנת 2014 שאף עולה על זו של השנה החולפת".

מיואל הזכיר כי ב-2010 נחתם ההסכם הקיבוצי העדכני בענף הבניה וכי ההתאחדות וההסתדרות עובדות כעת על תוספות ועדכונים להסכם אשר נועדו לשמור על היציבות בענף. אתם אחד מהתחומים היחידים במשק שבהם למעסיק יש כלים שיכולים לעזור לו לקידום היחסים עם עובדיו בצורה שכזו. יש לכם את הקרן לפיתוח הענף שנועדה עבורכם. בנוסף, עליכם להפסיק לממן עורכי דין כי יש לכם ועדה פריטטית – ועדה שנועדה להגיע לפשרות בתביעות של עובדים. עובדים תובעים כיום מעסיקים, כך הוא המצב ואנו מציעים לכם כלי שמאפשר למצוא פתרונות לעניין זה. נצלו אותו".