נשיא ההתאחדות לסטודנטים במסלול ניהול חברות הבנייה: "מצב הענף מחייב התאמה שלנו הבונים לרמת הסיכון העסקי שעולה כל הזמן" : בוני הארץ

נשיא ההתאחדות לסטודנטים במסלול ניהול חברות הבנייה: "מצב הענף מחייב התאמה שלנו הבונים לרמת הסיכון העסקי שעולה כל הזמן"

"מצב הענף מחייב התאמה שלנו הבונים לרמת סיכון העסקי שעולה כל הזמן". כך אמר נשיא התאחדות בוני הארץ, ניסים בובליל במפגש לסיכום מסלול הלימודים המשותף של ההתאחדות וההמסלול האקדמי במכללה למנהל בראשון לציון. במחזור הראשון של מסלול הלימודים הייחודי לניהול חברות בנייה במכללה למדו 37 סטודנטים, חברי התאחדות בוני הארץ ובני משפחותיהם המשמשים כמנהלים בחברות משפחתיות בענף. המסלול שהוקם בשיתוף של ההתאחדות והמכללה כיוון במקור להכשרה ניהולית עסקית של חברות בנייה בקרב בני הדור הממשיך בענף. אך חלק מהסטודנטים שהחליטו להצטרף למסלול הם קבלנים וותיקים שחשו צורך בהרחבת הידע הניהולי שלהם.

"אחד מהחטאים הקשים ביותר שפוגעים בנו הקבלנים והבונים את הארץ, הוא חטא ההיבריס – חטא היהירות. כאשר אתם מנהלים עסק מורכב שמגלגל כסף רב כמו פרויקטי בנייה, אתם עלולים להיגרר לחשוב בטעות שאתצם יודעים הכל. למדו היטב את הבסיס של עבודת כל אחד מהגורמים שמול אתם עובדים, למדו את השפה שבה הם מדברים ודעו כיצד לדבר איתם בגובה העיניים. רק כך תוכלו למנוע קטסטרופות עסקיות שעורבות לכם", אמר נשיא ההתאחדות.

בובליל הוסיף במפגש עם הלומדים במסלול לניהול חברות בנייה, "המצב בענף שלנו כולל הרבה סיכונים חדשים שלא היו פה פעם לצד סיכונים ארוכי שנים. אנחנו בהתאחדות בוני הארץ פועלים כדי להסיר חסמים רבים בענף, ולאחר פגישות עם שר האוצר, אני אופטימי. אני מוכרח להיות אופטימי. אני סבור שמי שאיננו כזה, אין לו מה לעשות בענף שלנו. זה ענף שמצריך מכל עוסק בו לקום כל בוקר עם רוח יצירה. אני סבור שגם השר החדש באמת רוצה למצוא כלים לפתור את הבעיות הקשות בענף ואני מאחל לכולנו שהוא יצליח".