ראש עיריית פ"ת לחברי ארגון קבלני העיר: "אני רואה בכם שותפים שלי ומבטיח לנהוג מולכם במלוא השקיפות" : בוני הארץ

ראש עיריית פ"ת לחברי ארגון קבלני העיר: "אני רואה בכם שותפים שלי ומבטיח לנהוג מולכם במלוא השקיפות"

"אני רואה בכם שותפים שלי ומבטיח לנהוג מולכם במלוא השקיפות, כך אמר ראש עיריית פתח תקווה יצחק ברוורמן (בתמונה) בטקס חנוכת בית הקבלן המשופץ של ארגון קבלני ובוני העיר פתח תקווה. לאחר עבודות שיפוץ נרחבות נחנך השבוע הבית שישמש את הארגון ויהיה בית פתוח למפגשים מקצועיים של חברי ההתאחדות והארגון בעיר. ראש העירייה מסר, כי הוא מכין בימים אלה מתווה כולל לתחום ההתחדשות העירונית בעיר ומתכנן לשתף את הקבלנים והבונים אותה בתהליך.

באירוע שארחו יו"ר ארגון קבלני ובוני פתח תקווה, ארל'ה דינוביץ ומנהלת הארגון שרי בר און וחבריו,  השתתפו גם סגן ראש העירייה איתי שונשיין, סגן נשיא התאחדות בוני הארץ ומנהל אגף יזמות ובניה, רוני בריק, מנכ"ל ההתאחדות עו"ד אליאב בן שמעון, סמנכ"ל ההתאחדות ומנהל אגף הקשר עם הקבלן שי פאוזנר ועוד.

סגן נשיא התאחדות בוני הארץ ומנהל אגף יזמות ובניה, רוני בריק אמר לקבלנים, "המפתח לצמיחת עיר כמו פתח תקווה, שבה בוצעה בנייה חדשה נרחבת בשנים האחרונות, היא התחדשות עירונית. אנחנו בהתאחדות פועלים בכל מקום שמתאים לתחום זה כדי לפתח אותו ולחברו לקובעי המדיניות לשם בניה נכונה של תוכניות התחדשות", סגן נשיא ההתאחדות המשמש גם יו"ר ארגון קבלני השרון והשומרון סיפר, "בערי השרון מצאנו את הכלים יחד עם המועצות המקומיות לקידום תוכניות שישנו את פני הערים הללו. אין פתרון טוב יותר מהתחדשות עיורנית כדי לקדם כלכלית את החברה והעיר.

יו"ר ארגון קבלני ובוני פתח תקווה אלרל'ה דינוביץ' אמר למשתתפי הטקס כי מדובר באירוע חג וגילה כי הארגון תכנון במקור לבצע במקום פרויקט התחדשות עירונית שלא יצא לפעול בשל קשיים שהערימה העירייה. "בפתח תקווה יש צורך דחוף לבצע התחדשות עירונית ועל העירייה להבהיר לקבלנים כיצד היא מתכוונת לנהוג". לדבריו, "ראש העיר והארגון נמצאים בקשר הדוק ויחסי עבודה מצויינים. אנחנו מחליפים דעות ומקיימים דייונים בנושא עתיד הבניה בעיר ובטוחים שיש מקום הרחיב את השותפות הזאת ככל שרק ניתן". נציגי הקבלנים אמר לראש העיריה במפגש, כי ישנם כ-30 פרויקטי תמ"א 38 שאושרו בעירייה לפני הבחירות ונתקעו כעת בשל חוסר בהירות לגבי מדיניות ראש עירייה בעניין זה. בתגובה אמר ראש העירייה, "המקרים הללו יטפלו פרטנית אחד אחד".