ההתאחדות ממשיכה להיאבק על טיפול במשבר בענף - בוני הארץ : בוני הארץ

ההתאחדות ממשיכה להיאבק על טיפול במשבר בענף

הבוקר פתחה ועדת הכספים בכנסת את מושב הקיץ בדיון במשבר החמור בעניין הבנייה והתשתיות, לבקשת התאחדות הקבלנים בוני הארץ.
סרוגו השתתף בוועדה הראשונה של פתיחת כנס הקיץ, וועדת הכספים בראשותו של שר הכלכלה משה גפני (יהדות התורה). נושא הוועדה, שכונסה לבקשת התאחדות הקבלנים כדי לעסוק בהתמודדות עם המשבר בענף הבנייה והתשתיות התקיימה הבוקר (ב) בכנסת והשתתפו בה בין היתר שר הכלכלה משה גפני ושר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, חבר הכנסת אליהו רביבו המשמש כיו"ר הוועדה להבאת עובדים זרים, חבר הכנסת אלי דלל מהליכוד, לצד חברי כנסת נוספים מהאופוזיציה והקואליציה.
לאחר פתיחת הוועדה על ידי שר הבינוי והשיכון דיבר סרוגו על המשברים הגדולים איתם מתמודד ענף הבנייה והתשתיות.
סרוגו פתח ודיבר על הקושי בענף והמצב החמור: "ענף הבנייה מתמודד עם מחסור חמור. במשך שמונה חודשים המדינה הביאה רק עשרה אחוזים מהעובדים שהיא הכריזה שתביא. יש לנו מחסור בחומרי בנייה בין היתר בגלל טורקיה, ועלות חומרי הגלם הולכת ועולה.
יש הרבה חברות בנייה בקשיים, חברות נסגרות, אתרי הבנייה נסגרים – כ-40% מאתרי הבנייה שוממים. קבלני ביצוע של תשתיות ובנייה ציבורית נטשו את אתרי הבנייה – במה הם אשמים הקבלנים האלה? משרד האוצר מסרב לקיים דיון על פיצוי".
בהמשך דבריו הראה ראול שלט ובו הנתון החמור ביותר למדינה – הפסד הכנסות צפוי של 40 מיליארד שקל: "הגענו לקו האדום. אנחנו בפני הפסד שנתי של 40 מיליארד שקל, רק מענף הבנייה והתשתיות".
בהמשך קרא ראול להחזיר את העובדים הפלסטינים, כל עוד לא דואגת המדינה להביא מספיק עובדים זרים לענף: "אם אתם לא מסוגלים להביא אותם – אל תהרסו את הכלכלה!".

עוד מאמרים בנושא