חיים פייגלין בערוץ 12: "להוריד את נטל המס מהמוצר הזה שנקרא דירה" - בוני הארץ : בוני הארץ

חיים פייגלין בערוץ 12: "להוריד את נטל המס מהמוצר הזה שנקרא דירה"

סגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, חיים פייגלין, השתתף בפאנל בתוכנית "סודות הנדל"ן" כדי לדבר על מס הדירה השלישית הצפוי בקרוב. "על שוק הנדל"ן בישראל והדירות בפרט מונחת כזאת בועת מיסים שלא מונחת בשום מקום בעולם על שום מוצר בעולם. בטח שלא במשק הישראלי, אין שום מוצר שממוסה בכל כך הרבה מיסים, אגרות, היטלים, מיסים על אגרות, מיסים על היטלים, אגרות על מיסים וכן הלאה. עכשיו, העסק הזה כשבן אדם בסוף – מר ישראלי וגברת ישראלי – קונים דירה, הם משלמים 50 אחוז מס. מי שקונה דירה ב-3 מיליון שקל צריך לדעת שמיליון וחצי שקל מיסים על מיסים על מיסים, חלק ישירות וחלק דרכנו כצינור שאנחנו משמשים גובים של המדינה במהלך הביצוע והייזום של הדירות. זה דבר בלתי מתקבל על הדעת. זה דבר שאין לו ייתכנות להמשיך. הציבור גם לא עומד בזה ולכן כסף למדינה זה לא יביא. למדינה בסוף לא יצא עוד כסף בקופה מעוד מס או עוד העלאת שיעור מס. פחות השקעות ופחות פעילות ופחות התחלות בנייה וכמה שהשלטון ידפוק את השוק, כך התחלות הבנייה ירדו", אמר.

"אפשר להתנהל בחוכמה ולקבל את הכסף הנוסף שרוצים למימון הוצאות המלחמה מהגדלת הפעילות, לא מזה שנבנה יותר דירות ושיעור המס יהיה קצת יותר נמוך והשוק ייפתח ואנחנו נעשה הרבה יותר פעילות. מזה יבוא הכסף לקופה לממן את המלחמה", הוסיף פייגלין.

לסיכום אמר פייגלין "אני קורא מכאן לכל מקבלי ההחלטות ללכת בדיוק בכיוון הפוך. להוריד את נטל המס מהמוצר הזה שנקרא דירה, לאפשר לעם ישראל לחיות ואחרי שהם קונים דירה גם להמשיך לחיות, ולהמשיך ללכת למילואים, כי אחרת זה לא ניתן".

עוד מאמרים בנושא