חיים פייגלין: "נוכל לאכלס 40 אלף דירות באופן מידי" - בוני הארץ : בוני הארץ

חיים פייגלין: "נוכל לאכלס 40 אלף דירות באופן מידי"

ועדת הפנים התכנסה היום לדיון בהסרת חסמים וקידום הבנייה בתקופת החירום ברשויות המקומיות ובמשרדי הממשלה. מטרת הדיון הייתה לשחרר 40 אלף יחידות דיור שנמצאות לפני קבלת תעודת גמר ולאור המלחמה תקועות ללא יכולת אכלוס. בדיון השתתפו מספר אישים בולטים בענף הבנייה, ביניהם נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, וסגן נשיא ההתאחדות, חיים פייגלין.

סרוגו אמר לעניין זה כי: "אנחנו מוכנים לתת ערבות בנקאית על כל הדברים שלא נבדקים. אנחנו רוצים לאכלס את הדירות ולדאוג לבטיחות של הדיירים. יש מהנדסי בטיחות שיכולים לתת אישור שהבניין נבנה לפי התוכנית של כיבוי אש".

פייגלין הוסיף כי: "נוכל לאכלס 40 אלף דירות באופן מידי ולספק לדיירים ממ"ד אם מהנדסי החשמל יאשרו לנו לאכלס עם חשמל זמני או באמצעות גנרטורים שאנחנו נספק".

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר, הציע להיעזר במערך בודקים חיצוני של חברת החשמל וכיבוי אש, ושרשות הרישוי תאפשר קיצור תהליכים ותיתן תעודת אכלוס זמנית, "בתנאי כמובן שהבניה נעשתה על פי תוכניות מאושרות ושיופקדו ערבויות מספיקות כדי שהקבלן ישלים את העבודות לאחר האכלוס". יורי גמרמן, מנהל אגף בכיר שיווק במשרד הבינוי והשיכון, תמך בהצעה  וח"כ אשר ביקש ממינהל התכנון לגבש תוכנית זמנית שתקצר את תהליכי האכלוס על פי ההצעה שהועלתה.

בתוך כך, הוא קרא למשרד הפנים לבחון את הארכת תמ"א 38 ואמר כי יש להעניק הקלות בהקמת ממ"דים במבני ציבור, כמו בדירות פרטיות. נציג פיקוד העורף משה שלמה, עדכן כי תיקון לחוק לצורך הגדלת המבואה לממ"ד מקודמת מול לשכת שר הביטחון. יו"ר הוועדה ח"כ אשר ביקש ממנהל התכנון לדאוג להשוואת ההקלות בין דירות פרטיות למבני ציבור.