כנס תאגידי כוח אדם בענף הבניה והתשתיות - בוני הארץ : בוני הארץ

כנס תאגידי כוח אדם בענף הבניה והתשתיות

קיימנו היום כנס עבור תאגידי כח אדם לעובדים זרים בענף הבניה והתשתיות. בכנס השתתפו עשרות תאגידים.
ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, יגאל סלוביק מנכ״ל התאחדות הקבלנים, דוד יהלומי, מנכ״ל הקרן ואיציק מויאל, יו"ר עובדי הבניין והתעשיות הנלוות בהסתדרות העובדים הכללית הציגו את הרקע אודות ההתאחדות, ההסתדרות והקרן .
השילוב של גופים אלו, העובדים ביחד, מכח הסכם קיבוצי הפועל משנת 1990, יוצר בית מקצועי וחזק המלווה את התאגידים מול הממשל, הרשויות, ומול הענף כולו, כדי לספק לתאגידים את הכלים הנכונים להצלחה בענף.
יגאל סלוביק, מנכל ההתאחדות, נתן סקירה רחבה אודות הליך הבאת העובדים הזרים על ידי הממשלה לארץ, על המיונים הרבים הנערכים בחו״ל בחודשים האחרונים לעובדים ממדינות שונות, פירט על תכנית העבודה הסדורה שהוכנה בהתאחדות עם לוחות זמנים מפורטים, הדגיש את הקשר החזק והשוטף שיש להתאחדות עם גופי הממשל והציג לתאגידים את הנהלת ההתאחדות תוך פירוט תפקידי הבכירים שילוו אותם בהליך.
"לקבלני הבנייה והתשתיות ולחברות כוח האדם יש אינטרס משותף – הבאתם של העובדים הזרים לישראל לאתרי הבנייה כבר היום, אמר סלוביק, שניהם מושקעים בכסף רב אשר מידי יום מאבד מערכו. אם לא יגיעו העובדים בהקדם, גם חברות כוח האדם וגם החברות הקבלניות יספגו הפסדים כבדים אשר ישפיעו על המשך פעילותם ועל הפרויקטים אותם הם מובילים, כגון: בתי ספר, תשתיות תחבורה, כבישים וכמובן מלאי הדירות.
לכן אנחנו פותחים היום את אגף תאגידי כוח אדם בהתאחדות הקבלנים, על מנת לשמור על האינטרס המשותף של שני הגורמים, לסייע זה לזה בהבאת עובדים זרים לענף, ובהוצאת ענף הבנייה והתשתיות מהמשבר אליו הוא נכנס.
אנחנו קוראים לכם, חברות כוח האדם, לבוא ולהצטרף להתאחדות הקבלנים בוני הארץ – הגוף החזק ביותר בענף הבנייה והתשתיות הישראלי. בואו להיות חלק מהקהילה המקצועית המובילה בענף הבנייה, לקבל ליווי מול הרשויות, הממשלה וחברות הבנייה ולהיות מעודכנים בחקיקה ובנהלים החדשים. אצלנו תוכלו לקבל פתרונות וכלים חדשניים לגיוס, ניהול והשמת עובדים זרים ולהתחבר לגורמים מובילים בענף כדי למצוא שותפויות עסקיות כדאיות."
דוד יהלומי, הרחיב בנושא ההכשרות המקצועיות שהקרן מספקת לעובדי הענף. הכשרות המתקיימות בכל רחבי הארץ, ואשר ניתן לקיים באופן מיידי בכל אזור בארץ. יהלומי ציין שכל תאגיד יקבל סל הטבות נרחב כולל סבסוד ביטוחים, עמלות והוצאות שונות. ״המטרה של כולנו היא שאתם תצליחו. הקרן, ההתאחדות וההסתדרות, הינם גופים ללא מטרות רווח, מטרתנו היא קידום ופיתוח הענף, אנחנו כאן יכולים לתמוך בכם בכל מה שתזדקקו לו, ייעוצים, ליווי, הכשרות, רווחה, שירותים שונים והטבות. אנחנו כאן עבורכם. הצלחתכם היא הצלחתנו.״
בכנס השתתף גם משה נקש, ראש מנהל עובדים זרים במינהל האוכלוסין, כדי להציג לתאגידים את התהליכים הצפויים, מידע לגבי הטיסות הצפויות להגיע עם עובדים זרים, לוחות זמנים, אתגרים ופתרונות, עדכן על וובינר שיתקיים בקרוב ויתן מידע נוסף והשיב על שאלות התאגידים.
יצחק מויאל, ממלא מקום נשיא הקרן, הרחיב בנושא שירותי הרווחה והייעוץ הניתנים על ידי ההסתדרות, פעילויות שוטפות, כנסים, ייעוצים במגוון תחומים, כגון ייעוץ פנסיוני, משפטי, הוועדה הפריטטית ודיני עבודה.

עוד מאמרים בנושא