מלחמת חרבות ברזל: סיכום פעילות ההתאחדות ב-100 הימים הראשונים - בוני הארץ : בוני הארץ

מלחמת חרבות ברזל: סיכום פעילות ההתאחדות ב-100 הימים הראשונים

התאחדות הקבלנים בוני הארץ העלתה לערוץ היוטיוב שלה סרטון המסכם את פעילותה ב-100 הימים הראשונים של מלחמת חרבות ברזל. בסרטון מצוינות ארבע המטרות שסימנה ההתאחדות לענף מתחילת המלחמה:

  1. רציפות העבודה
  2. טיפול במחסור בעובדים
  3. פיצוי והארכת מועדי הסכמים
  4. טיפול בהליכי תכנון וחוזים

את רציפות העבודה פעלה ההתאחדות להשיג כשנאבקה בהחלטת ראשי הרשויות המקומיות לסגור את אתרי הבנייה. המאבק היה מוצלח: ההתאחדות שכנעה את פיקוד העורף לאשר בפעם הראשונה מתווה מיוחד לענף הבנייה והתשתיות. כמו כן, הצליחה ההתאחדות לגייס לעניין את שרי השיכון והפנים ורוב הערים אישרו פתיחת אתרים מלאה. ההתאחדות אף הגישה עתירה לבית המשפט בדרישה לאפשר בנייה בשאר הערים וזכתה.

ההתאחדות התמודדה עם המחסור בעובדים שנוצר בעקבות החלטת המדינה לעצור את כניסת העובדים הפלסטינים כשפעלה להבאת עובדים מהודו, סרי לנקה ואוזבקיסטן. בעקבות עבודת ההתאחדות, אישרה הממשלה תוספת 30 אלף עובדים זרים לענף ומתכננת להגדיל מכסה זו ב-20 אלף עובדים נוספים. בנוסף, ההתאחדות הביאה לביטול הדרישה לניסיון של שנתיים בענף לעוזרי בטיחות, כשאושרה הכשרה מקוצרת לתפקיד מהנדס, הנדסאי ומנהל עבודה. כעת יוצאת ההתאחדות בקמפיין גיוס עובדים ישראלים עם משרד השיכון והקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה.

כדי להשיג פיצוי נזקי מלחמה לקבלנים, ההתאחדות הכינה מדריך לחברים לחישוב הפיצוי ומציעה ליווי אישי. כמו כן, ההתאחדות מציעה מפגשי הדרכה לניהול העסק במלחמה עם המרצים המובילים במשק.

הטיפול בהליכי תכנון וחוזים היה מוצלח גם הוא: ההתאחדות הביאה להקדמת והקלות בתשלומים לקבלנים בחברות ממשלתיות והצליחה לאשר הגשת תוכנית מפורטת יחד עם בקשה להיתר בהתחדשות עירונית. הישגים נוספים בתחום כוללים הארכת תוקף תוכניות בנייה של חצי שנה, העברת הסמכות לאישור תוכנית אל וועדת הערר הרלוונטית וקידום אישור הממשלה לאיחור מסירת כל עבודות הבנייה והתשתיות.

לחצו לצפייה בסרטון המסכם 

עוד מאמרים בנושא