נשיא התאחדות הקבלנים בכנס עם ראשי הערים המתחדשות בישראל - בוני הארץ : בוני הארץ

נשיא התאחדות הקבלנים בכנס עם ראשי הערים המתחדשות בישראל

אתמול (רביעי) התארח נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ ראול סרוגו בכנס עם ראשי הערים המתחדשות בישראל.

מדובר במפגש פסגה חשוב של ראשי הערים המתחדשות בישראל שהתקיים אתמול בבוקר בתל אביב, במסגרת מועדון המנכ"לים של נדל"ן מדיה. למפגש הגיעו ראשי עיר מכל חלקי הארץ ואישים בכירים מענף הבנייה והתשתיות שהשיבו על שאלות ההתחדשות העירונית החשובות ביותר למשק.

במהלך האירוע, שהתמקד בנושא החם ביותר בתחום הבנייה כיום בצל המלחמה, עלו על הבמה לא פחות מ-13 ראשי ערים נבחרים מהצפון, השרון, המרכז והשפלה – אשר התייצבו מהשבעה באוקטובר לצד מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית למען מטרה אחת חשובה: לזרז את "כיפת הברזל של האזרחים" – ההתחדשות העירונית. המסר המרכזי של האירוע: "באנו לחזק", ממ"ד פירושו מיגון, ורק פינוי-בינוי יביא לתוצאה המונית.

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, בכנס עם ראשי הערים המתחדשות בישראל: "שלאף אחד לא יהיה ספק- העובדים הזרים יחזרו לעבוד בישראל ובשיתוף פעולה מלא עם ראשי הערים, נגביר את הנוכחות של כוחות הביטחון ליד אתרי הבנייה ומסביבם.
חשוב להבין שאם זה לא יצא לפועל, גני ילדים ובתי ספר פשוט לא יפתחו ב-1 בספטמבר".

סרוגו דיבר גם על נושא הליבה של הכנס, התחדשות עירונית ואמר כי "נושא ההתחדשות העירונית נוגע להכל, זה הרבה יותר ממגורים, זה ביטחון, מסחר, תשתיות וגם כסף רב לקופת העיר, שבסופו של דבר חוזר לאזרחים בשיפור איכות חייהם. שלשום התפרסם מדד מחירי הצרכן ואנחנו רואים באופן מפתיע שמחירי הדירות באזורים פריפריאליים עולים, בחיפה, בדרום. הסיבה היא שאנשים רוצים לקנות דירה חדשה עם ממ"ד, רוצים ביטחון. התקפות הטילים ומה שחווינו במוצ"ש הוא בלתי נתפס. אי אפשר תמיד לבנות על זה שכיפת ברזל תעצור את הכל. הממ"ד הוא כיפת הברזל השנייה, המעגל השני של הביטחון. החשיבות בהתחדשות עירונית בראש ובראשונה היא הגנה על חיי אדם. כשראשי עיר לא מאשרים פרויקטים כאלה, הם צריכים להבין את המשמעות. זה אחד הדברים שאנחנו לוקחים איתנו מהמלחמה הנוכחית".

עוד מאמרים בנושא