סמנכ"לית תשתיות ובנייה חוזית שירי בכר מסאמי בעיתון גלובס: "ישנם פרויקטים בהם הקבלן לא מצליח להשיג ביטוח" - בוני הארץ : בוני הארץ

סמנכ"לית תשתיות ובנייה חוזית שירי בכר מסאמי בעיתון גלובס: "ישנם פרויקטים בהם הקבלן לא מצליח להשיג ביטוח"

שירי בכר מסאמי, סמנכ"לית תשתיות ובנייה חוזית בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ, התראיינה לעיתון גלובס ודיברה על התייקרות הביטוח לקבלנים, העיכוב בהתחלת הפרויקטים וריכוזיות המשק.

בין יתר הדברים סיפרה שירי על המכתב ששלחה התאחדות הקבלנים לסגן בכיר הממונה על שות שוק ההון, ובו נכתב על הקושי ההולך וגובר ברכישת פוליסות ביטוח ובהארכת פוליסות קיימות.

עוד דיברה שירי על תביעות השיבוב של המוסד לביטוח לאומי שהן "מעמידות את חברות הביטוח הישראליות ואת מבטחי המשנה במצב שבו אין להם ודאות באשר להיקף התביעות וההפסדים שייגרמו להם בשוק הישראלי, דבר שמחייב את חברות הביטוח לשמור על רזרבות גדולות לתקופה ארוכה. כמו כן, הצביעה על סכומי פיצויים גבוהים בישראל בתביעות נזיקין – גם לעובדים בעל שכר נמוך – העלולות להוות משקולת כבדה על קופות חברות הביטוח וכתוצאה המוטיבציה שלהם לבטח קבלנים פוחתת.

עוד סיפרה שירי כי ההתאחדות הקבלנים מקבלת הרבה תלונות על עלויות הביטוח, "כמעט פעם ביומיים יש לי פנייה בנושא זה מיזם המבקש שנעזור לו. אכן, היו אירועים גיאופוליטיים והביטוח עלה בכל העולם, אבל בישראל הבעיה הזו הוחרפה בגלל שינויים בשוק הביטוח". בכר מסאמי מוסיפה ש"ישנם פרויקטים שעומדים כי הקבלן לא מצליח להשיג ביטוח".

 

לחצו להורדת הכתבה המלאה

לחצו לקריאת הכתבה המלאה

 

עוד מאמרים בנושא