עתירה: להחזיר את העבודה באתרי הבנייה - בוני הארץ : בוני הארץ

עתירה: להחזיר את העבודה באתרי הבנייה

בימים האחרונים חזרו רוב ראשי הערים במרכז הארץ מהחלטתם למנוע עבודה באתרי בניה, אך ראשי הערים של רמת גן, גבעתיים ובת ים ממשיכים לסרב לפתוח את אתרי הבניה תוך הסברים חלקיים ולא מספקים. זאת בניגוד לדרישת שרי השיכון והפנים לאשר פתיחה של אתרי בניה בכל מקום שבו ניתן לעשות זאת על בסיס החלטות פיקוד העורף.

 

מסיבה זו, הגישו התאחדות הקבלנים בוני הארץ וחברת הבנייה דניס סיבוס עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקריאה לאפשר מיידית את החזרה המלאה לבנייה בכל מקום בו ניתן לעשות זאת בערים הללו – לפיה הוראות פיקוד העורף. התאחדות הקבלנים מייצגת את הקבלנים בישראל יחד עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה של ההתאחדות וההסתדרות הכללית.

 

כמו כן, מדגישים העותרים כי המלחמה שפרצה מחייבת היערכות גם בעורף הישראלי ונקיטת פעולות דחופות לשם שמירה על ביטחון הציבור. יחד עם זאת, באותה נשימה ואף ביתר שאת בימים קשים אלו חשובה קיומה של שגרה לצד מלחמה. קריטי לפעול לצמצום הפגיעה בכלכלת מדינת ישראל, התאגידים הפועלים בה ותושביה. חיזוק הכלכלה משמעו, בין היתר, חיזוק העורף וחוסנו.

 

העתירה מחזקת את עמדת שר השיכון ושר הפנים שהוציאו מכתבים התומכים בפתיחת האתרים אך ראשי הערים בחרו להתעלם. חשיבות העתירה לא נעלמה מעינו של בית המשפט שקבע את הדיון בעתירה בסד זמנים מהיר ליום 2.11.23.

 

כמו כן, אומרים נציגי הקבלנים: "לא יכול להיות חולק כי גם בשעת מלחמה, על מוסדות השלטון והרשויות, לרבות המשיבות, לפעול רק על פי חוק וללא חריגה מהסמכויות המוקנות להן".

 

העותרות מבקשות להדגיש כי קבלני ישראל כואבים יחד עם כלל מדינת ישראל את אירועי מתקפת הפתע, מחזקות את כוחות הבטחון, משתתפות בצערם הכבד של משפחות הנרצחים ומתפללות לשלום הפצועים והשבת החטופים לבתיהם.