ראול סרוגו: "איך יכול להיות שבמשך שמונה חודשים הצליחו להביא רק 5,000 עובדים זרים בלבד?" - בוני הארץ : בוני הארץ

ראול סרוגו: "איך יכול להיות שבמשך שמונה חודשים הצליחו להביא רק 5,000 עובדים זרים בלבד?"

בכנס אלי הורוביץ של המכון הישראלי לדמוקרטיה אמר נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, כי "הצורך בעובדים הפלסטינאים הוא גדול מאוד, אם לא מצליחים להביא עובדים זרים, בוא נכניס את הפלסטינאים, בענף הבניה והתשתיות יש דו-קיום, היום יש קבלנים שממשיכים להעביר משכורות לעובדים שלהם מזה עשרות שנים, למרות שהם לא יכולים להגיע לעבוד, כדי שיהיה להם ממה לחיות. אני לא זוכר עובדים עם רישיון בענף הבנייה שביצעו פיגועים".

סרוגו נגע בדבריו במאמצי הממשלה לפתור את המשבר, באומרו "איך יכול להיות שבמשך שמונה חודשים הצליחו להביא רק 5,000 עובדים זרים בלבד?" סרוגו אמר כי "ממשלת ישראל הייתה יכולה להגדיר יעד ותוך 60 יום להביא אותם". כדאי להזכיר, כי בבנק ישראל התריעו כבר בחודשים הראשונים לפרוץ המלחמה, כי תהליך הבאת עובדים זרים הוא ארוך ואיטי, ולכן יש לבחון את הכנסת העובדים הפלסטינים, אך גם בבנק לא חזו כי קצב הגעתם יהיה כה איטי.

סרוגו גם תקף את ההתנהלות הממשלתית ואמר "משרד האוצר בכלל לא מעורב במה שקורה, אין מנהיגות כלכלית בישראל, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נכשל בתפקידו. השרים בממשלה רבים אחד עם השני, משרד השיכון רב עם משרד הפנים, כי אם המשרד השני נכשל, זה כשלון של המשרד השני". יש להזכיר, כי אכן הפקידות המקצועית בממשלה חשה כי השפעתה בסוגיית הכנסת העובדים הפלסטינית נמוכה מאוד, ואף הפסיקה ללחוץ בנושאים אלו.

 

עוד מאמרים בנושא