ראול סרוגו: "הממשלה חייבת לפעול היום לתמרץ קבלנים לבנות יותר על מנת למנוע עליית מחירים מטורפת בהמשך" - בוני הארץ : בוני הארץ

ראול סרוגו: "הממשלה חייבת לפעול היום לתמרץ קבלנים לבנות יותר על מנת למנוע עליית מחירים מטורפת בהמשך"

ברשת ב' סקרה הכתבת עינב קרנר את מצב מחירי הדירות, גם לקנייה וגם להשכרה ודיווחה כי "מחירי הדירות ירדו בחודש מאי ויוני בשתי עשיריות האחוז בהשוואה לחודשים הקודמים וגם בקצב השנתי נרשמה התמתנות חדה. מחירי הדירות עלו ב-5.2 אחוזים. הנתונים ספק מעודדים, ספק משקפים את המציאות של זוגות רבים שאינם מצליחים לרכוש דירה נוכח הריבית הגבוהה. בהתאחדות הקבלנים קוראים לממשלה לטפל בהיצע הדירות. אם לא, המחירים יעלו שוב". 

"אנחנו רואים בקצב ירידת מחירי הדירות כעת תהליך בריא, אבל לצערי מדובר בירידה זמנית, משום שכאשר הזוגות הצעירים ומשפרי הדיור ירדו מהגדר ויחזרו לרכוש דירות, מחירן יעלה בשל היצע הדיור הנמוך. הממשלה חייבת לפעול היום לתמרץ קבלנים לבנות יותר על מנת למנוע עליית מחירים מטורפת בהמשך", כך הסביר נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו.

אלכס, שרכש דירה לפני כשנתיים, נאלץ להתמודד עם עליית התשלום החודשי על המשכנתא שזינק ביותר מ-2,500 ש"ח. כבר ארבעה חודשים הוא מנסה למצוא רוכש ולא מצליח. "אנחנו משתדלים למכור את הדירה בערך כבר ארבעה חודשים ללא הצלחה. הריבית מאוד גבוהה ואנחנו נצטרך באמת את המשכנתא ולעת עתה נצטרך לעבור לבית הזה ולהמשיך לשלם את המשכנתא ולחיות מהיד לפה, כמו שאומרים. מגרדים את התחתית. לא פשוט", הוא אומר.

"גם נתוני השכירות לא מעודדים במיוחד. זוגות רבים שנאלצו לוותר על החלום לרכוש דירה נאלצים לגור בשכירות במחיר גבוה במיוחד. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שפורסמו אמש, שכר הדירה זינק ביותר משלושה אחוזים למחדשי החוזה ובתשעה אחוזים לדירות בהן הוחלף שוכר", מוסיפה קרנר.

 

להאזנה לאייטם המלא