ראול סרוגו : "מחירי הקרקע בשנה האחרונה עלו פי 11 מתשומות הבנייה ופי 3 ממחירי הדירות" - בוני הארץ : בוני הארץ

ראול סרוגו : "מחירי הקרקע בשנה האחרונה עלו פי 11 מתשומות הבנייה ופי 3 ממחירי הדירות"

נשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו התראיין אתמול לתוכנית "הכל כלול" בערוץ 13 בשוק התקווה ודיבר על עליית מחירי הדיור בישראל.
ראול אמר כי המדינה חיה בסכיזופרניה – מצד אחד מכניסה הרבה כסף דרך הנדל"ן, אבל האזרחים סובלים.
בהמשך הוסיף ראול כי במצב הנוכחי והמחירים שעולים, צעירים רבים בעתיד לא ימצאו פתרון וייאלצו לעזוב למדינות אחרות כדי למצוא קורת גג.

 לחצו לצפייה באייטם המלא

מאוחר יותר התראיין ראול סרוגו לתוכנית הכלכלית של ערוץ 14 ואמר:
"לצערנו אנחנו חושבים שהאינפלציה תעלה עוד יותר והנגיד יהיה חייב להעלות את הריבית. יש פער גדול בין המעמדות בחברה הישראלית – העניים נהיו יותר עניים והעשירים יותר עשירים. זה ככה גם בשוק הדיור – רכישה של מיליונים בגוש דן, ולצד זה כאלה שלא מסוגלים לקנות דירה גם בפריפריה.
יש פה בעיה אמיתית שממשלת ישראל חייבת לתת עליה את הדעת, דיור זה צורך בסיסי וזה באחריות של המדינה."
בהמשך נשאל ראול על תוכניות הממשלה, וענה: "זה באמת טריקים, וזה לא יפתור את משבר הדיור. הם נותנים מענה לזוגות צעירים שהתמזל מזלם לזכות בהגרלה. הבעיה שגם זוגות שלא זקוקים זכו בזה למרות שממוצע ההכנסות שלהם גבוה. ממשלת ישראל הנוכחית רק הוסיפה שמן למדורה והעלתה את המחירים בסדרת החלטות כושלת".

לחצו פה לצפייה באייטם המלא

עוד מאמרים בנושא

ניר ינושבסקי: "זה נוהג מאוד מאוד רווח לא לשלם בזמן לקבלנים על עבודות שהם עשו"

סגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ניר ינושבסקי, התארח בתוכנית כדי לדבר על חובות הרשויות המקומיות לקבלנים שאינם משולמים עקב המצב. "זאת תופעה רחבה מאוד של גם הפרת חוק וגם פשוט הזנחה פושעת. לא משלמים לקבלן בזמן מאלף ואחת סיבות, ואני מאוד שמח שגם חבר הכנסת ינון אזולאי וגם חברי הכנסת הנוספים ובליאק בראשם העלו את הנושא הזה לסדר היום, כי מסתבר שמדינת ישראל לא יודעת מה קורה עם הכסף. זאת אומרת, הבעיה בשלטון המקומי זה שרוב הכספים שהוא מקבל למימון פרויקטי בניה זה תקציב של משרדי ממשלה שונים. אם זה כיתות אז זה משרד החינוך או אם זה משרד התחבורה או מפעל הפיס או משרד הפנים או כל אחד מאלה. הוא מעביר את הכסף לפי דרישה של העירייה, והעירייה לפעמים משלמת בזמן לקבלן, לפעמים מחזיקה את הכסף אצלה ומשלמת לו כשהיא יכולה, כשהוא תובע אותה או כשקורה איזה משהו. אבל זה נוהג מאוד מאוד רווח לא לשלם בזמן לקבלנים על עבודות שהם עשו", אמר ינושבסקי.

06.02.24