ראול סרוגו: "ממשלת ישראל נכשלה כישלון קולוסאלי בהבאת עובדים זרים" - בוני הארץ : בוני הארץ

ראול סרוגו: "ממשלת ישראל נכשלה כישלון קולוסאלי בהבאת עובדים זרים"

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו, השתתף בוועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024, שם דיבר על התמודדות המדינה עם המשבר שנוצר בעקבות 7 באוקטובר. "ממשלת ישראל נכשלה כישלון קולוסאלי בהבאת עובדים זרים. אפשר לתת לה ציון אפס. אם האנשים בממשלה היו עובדים במגזר הפרטי הם היו מפוטרים מזמן", אמר.

כמעט חצי שנה מאז החלה המלחמה הגיעו לישראל רק כאלף עובדים זרים סך הכול.  "זו ממשלה שפוגעת בעצמה", המשיך סרוגו, "משרדים מכשילים משרדים אחרים. אין כאן ניהול. יש נכון להיום 20 אלף שעברו מיונים והם מחכים לבוא לכאן. ולא מגיעים. הייתי מצפה ששר האוצר, עם אותה הנחישות של התנגדות להכנסת פלסטינים לעבודה בישראל,  היה מביא לכאן תוך שבועיים אלפי עובדים זרים".

סרוגו נשאל האם הציבור הישראלי חושש ואולי לא בשל לכניסתם המחודשת של עובדים פלסטינים לישראל. על כך השיב: "אני לא בטוח שרוב הציבור נגד הכנסת העובדים הפלסטינים שוב. אומרים שהקונספציה נשברה, ואי אפשר יותר להכניס אותם לעבודה, האומנם? יש כ-85 אלף עובדים פלסטינים שעבדו כאן שנים רבות ואני לא זוכר בשנים האחרונות אירועים שנבעו מאותם הפועלים. היו טילים מעזה, אבל מפלסטינים שהגיעו לעבוד היה שקט. הם נבדקים ולא ביצעו פיגועים. אני מקבל את הפידבק הזה מהמל"ל וממערכת הביטחון". עוד הוסיף סרוגו שנכון להיום חסרים עובדים וגם אם יכניסו פלסטינים חזרה לעבודה, אין לוותר על הבאתם של עשרות אלפי עובדים זרים במקביל: "אסור לחזור להיות תלויים רק בהם, בפלסטינים".

קרדיט צילום MYPIQS

עוד מאמרים בנושא