ראול סרוגו: "עליית מחירי הדירות והשכירות בחודשים האחרונים היא רק ההקדמה לקטסטרופה העלולה להתרחש" - בוני הארץ : בוני הארץ

ראול סרוגו: "עליית מחירי הדירות והשכירות בחודשים האחרונים היא רק ההקדמה לקטסטרופה העלולה להתרחש"

לפי הודעת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדד המחירים לצרכן בחודש מאי 2024 עלה ב-0.2 אחוז, וב-2.8 אחוזים ב-12 החודשים האחרונים. קצב האינפלציה השנתי נותר כשהיה בחודש שעבר: 2.8 אחוזים. עם זאת, מחירי הדירות ממשיכים לעלות: לפי הלמ"ס בשנה האחרונה נרשמה עלייה של 2.1 אחוזים, זאת בהשוואה ל-1.1 אחוז נתון של חודש שעבר.

השוואת מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים מרץ – אפריל 2024 לעומת מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים פברואר – מרץ 2024, מעלה כי מחירי הדירות עלו ב-0.9 אחוז. בפילוח לפי מחוזות נרשמו שינויי המחירים הבאים: ירושלים (0.8 אחוז), צפון (0.5 אחוז), חיפה (1.6 אחוז), מרכז (0.6 אחוז), תל אביב (1.1 אחוז) ודרום (0.9 אחוז). מחירי הדירות החדשות עלו ב-0.9 אחוז.

השוואה שנתית של מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים מרץ – אפריל 2024 לעומת מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים מרץ– אפריל 2023 מעלה כי: מדד מחירי הדירות השנתי עלה ב-2.1 אחוזים. בפילוח לפי מחוזות נמצאו עליות מחירים בכל המחוזות: חיפה (6.6 אחוזים), צפון (3.7 אחוזים), דרום (3.6 אחוז), ירושלים (1.9 אחוז), מרכז (1.9 אחוז) ותל-אביב (0.1 אחוז). מדד מחירי הדירות החדשות השנתי ירד ב-0.3 אחוז.

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו התייחס להאצה בקצב עליית מחירי הדירות ואמר בעיתון TheMarker כי "עליית מחירי הדירות והשכירות בחודשים האחרונים היא רק ההקדמה לקטסטרופה העלולה להתרחש ככל והממשלה לא תנהג כך. זה עליכם, ואף אחד לא ישכח לכם את זה".

סרוגו אמר עוד לעיתון "ישראל היום" כי "ההחלטות והפעולות הממשלה מתחילת המלחמה השאירה את מי שאמונים על כיבוי האש בענף הבנייה ללא כלים הנדרשים לבצע תפקידם. גם בזה נגררת הממשלה ולא מובילה. מהשמיני לאוקטובר, אנחנו, המייצגים את הענף החשוב הזה לכלכלה מזהירים שהתעלמות מצרכי קבלנים תהרוג השנה את יכולתם של ישראלים רבים למצוא פתרון דיור, תחסל כל אפשרות עמידה בצרכי התשתיות שעלינו להקים ותחסום את חזרה לצמיחה של הכלכלה הישראלית בשנים הקרובות. הגיעה השעה שממשלת ישראל תתעשת ותעצור את האש שאוכלת את ענף הבנייה והתשתיות, תשלים את החזרת הפועלים לאתרי הבניה, תעצור את ההפסדים הקטלניים של קבלני הביצוע ותציל עשרות אלפי ישראלים מקריסה כלכלה. עליה להוביל מדיניות מרחיבה שתייצר התחלות בניה נוספות ותגדיל את הכנסותיה שצנחו מהנדל"ן".

קרדיט לתמונה אילן בשור

 

 

לחצו לקריאת הכתבה בTheMarker

לחצו לקריאת הכתבה באתר מרכז הנדל"ן

לחצו לקריאת הכתבה באתר אייס

עוד מאמרים בנושא