רוצים לבנות ברחובות? בלי פועלים ערבים - בוני הארץ : בוני הארץ

רוצים לבנות ברחובות? בלי פועלים ערבים

לפי הערכת ההתאחדות, מאז תחילת המלחמה צנחה פעילות הבנייה בכ-80 אחוז, בין היתר עקב החלטתן של עיריות רבות להורות על השבתת אתרי בנייה, כתוצאה מחשש של תושבים מפני הימצאות של פועלים פלסטינים.

במכתב שנשלח ליזמים על-ידי עיריית רחובות ועליו חתומה מהנדסת העיר וראש מנהל ההנדסה, דליה הראל, נכתב: "הנחיות עיריית רחובות כוללות העברת תצהיר על כך שאין פועלים ערבים באתר ועמידה בביקורת אגף הפיקוח והמשטרה שמאמתת זאת". מהעירייה לא נמסר הסבר להוראה, שנוגדת לכאורה את מגילת העצמאות וחוק שוויון ההזדמנויות בתעסוקה.

נשיא התאחדות הקבלנים, ראול סרוגו, אמר בתגובה כי אין כל הצדקה להוראות על סגירת אתרי בנייה, מאחר שהן חורגות מסמכותן של הרשויות המקומיות. "אין באתרי הבנייה שוהים בלתי חוקיים. ההחלטה על סגירת האתרים היא פופוליסטית, ונובעת מרצונם של ראשי הערים למצוא חן בעיני התושבים", אמר סרוגו וקרא להסרת האיסור.

ברשויות מקומיות הסבירו שההחלטה לסגור את האתרים התקבלה לאחר מאות פניות של תושבים החוששים מפגיעה על ידי פלסטינים, שיקבלו השראה ממתקפת החמאס בדרום. "תחושת הביטחון של תושבות ותושבי העיר בראש סדר העדיפויות שלנו", כתב בפייסבוק ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי. "לפיכך, העירייה הנחתה את הקבלנים להפסיק את עבודות הבנייה באתרים הפרטיים".

עוד מאמרים בנושא